DRODZY  RODZICE!

W miesiącu czerwcu zapoznamy się następującą  tematyką.

Tydzień I  – „Dzień Dziecka”
W tym tygodniu będziemy  rozmawiać o dzieciach. Poznamy  jakie są  prawa i obowiązki dzieci oraz co oznaczają te pojęcia i dlaczego są ważne. Będziemy tańczyć, śpiewać i bawić  się, poznamy zabawy dzieci z innych stron świata.

Tydzień II – „Zwierzęta duże i małe”
Drugi tydzień czerwca to „Zwierzęta egzotyczne”. Poznamy nowe wiadomości dotyczące zwierząt egzotycznych. Będziemy je rozpoznawać i oczywiście nazywać. Wybierzemy się na „wycieczkę” do ZOO.

Tydzień III – „Lato”
Będziemy  rozmawiać o lecie, charakterystycznych jego cechach. Poznamy wybrane gatunki roślin rosnących w Polsce. Dowiemy się o tym, do czego mogą się przydać. Dzieci dowiedzą  się, że dotykając i używając roślin, należy zachować ostrożność, i że nie wolno dotykać tych nieznanych.

Tydzień IV – „Wakacje!”
Ostatni tydzień zajęć upłynie  nam na rozmowach o wakacjach: zastanowimy  się, gdzie można pojechać, jak być bezpiecznym podczas wyjazdów oczywiście jeśli to będzie możliwe na zaistniała sytuację. Zastanowimy się, jakimi środkami transportu można podróżować w trakcie wakacji. Poznamy wybrane   regiony Polski – góry, jeziora, rzeki, morze. Utrwalimy sobie zasady bezpiecznego zachowania w czasie wyjazdów wakacyjnych.

Drodzy Rodzice życzę zarówno Wam jak i Waszym rodzinom bezpiecznych i wesołych wakacji. Spędzajcie razem czas na różnych wycieczkach, wyjazdach, spacerach. Udanej zabawy i udanego wypoczynku! Uważajcie na siebie i bądźcie ostrożni.

Wychowawca grupy „Maki”
mgr Beata Adamczak