DRODZY  RODZICE!

Wrzesień za nami. Dzieci coraz chętniej uczestniczą w zabawach i zajęciach organizowanych. Pogoda nam dopisuje a wiec codziennie  korzystamy ze świeżego powietrza. Zaplanowane imprezy jak: Sprzątanie Świata, Dzień Przedszkolaka, oraz Dzień Chłopaka odbyły się a więc z ochotą wchodzimy w nowy miesiąc- październik.

W pierwszym tygodniu zajmiemy się warzywami. Dzieci będą miały okazję oglądać, rozpoznawać, nazywać oraz segregować warzywa według wielkości, kolorystyki czy kształtu. Powiemy sobie o konieczności jedzenia warzyw, gdyż zawierają witaminy i są bardzo zdrowe.

W drugim tygodniu porozmawiamy o Jesieni w parku. Zapoznamy się z nazwami drzew liściastych takich jak: kasztanowiec, dąb, jarzębina oraz ich owocami. Będziemy dostrzegać różnice w wyglądzie liści – kształt, wielkość. Zwrócimy uwagę na zmianę koloru liści jesienią.

Trzeci tydzień minie pod hasłem „Las jesienią”. Dzieci zapoznają się z wyglądem
i nazwami grzybów: borowik, kurka, muchomor. Dowiedzą się, które z nich są jadalne,
a które trujące. Zapoznają się także z budową grzyba. W tym tygodniu w naszej grupie odbędzie się „Jesienny bal”.

W czwartym tygodniu wybierzemy się do „Krainy kolorów”. Każdego dnia dzieci poznawać będziemy inny kolor. Będą to kolory: czerwony, żółty, niebieski i zielony.

Wychowawca grupy „Maki”
mgr Beata Adamczak