DRODZY  RODZICE!

Rozpoczął się kolejny miesiąc pobytu Waszych pociech w przedszkolu.
Luty-to miesiąc chłodów, krótkich dni, lecz obfitować będzie w wiele ciekawych niespodzianek dla dzieci Nam w przedszkolu nie brakuje pomysłów na różne zabawy, nie mamy czasu na nudę. W tym miesiącu tematyka zajęć dotyczyć będzie następujących tematów:

Tydzień pierwszy- „Zima i zwierzęta”
- rozszerzenie wiadomości o zmianach zachodzących w przyrodzie zimą
-dostrzeganie potrzeb zwierząt w okresie zimowym
-rozumienie konieczności dokarmiania ptaków zimą
-poznanie pracy leśnika

Tydzień drugi- „Baśnie, bajki, bajeczki”
-wzbogacenie wiedzy na temat teatru, utrwalenie zasad zachowania obowiązujących podczas wizyty w teatrze i oglądania przedstawienia teatralnego
-rozwijanie zainteresowania literaturą dziecięcą,
-rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego
-dokonywanie oceny postępowania bohaterów literackich
-wzbogacenie wiedzy na temat budowy książki

Trzeci tydzień- „Muzyka wokół nas”
-zdobywanie wiadomości na temat filharmonii- poznanie właściwego zachowania się na koncercie
-wzbogacenie wiadomości na temat wielkiego polskiego kompozytora –Fryderyka Chopina
-zapoznanie z podziałem instrumentów, nazywanie i rozróżnianie wybranych instrumentów muzycznych
-zapoznanie ze znaczeniem nowych słów oraz położeniem nut na pięciolinii

Tydzień czwarty- „Nie jesteśmy sami w kosmosie”
- dostarczanie wiadomości na temat obiektów i zjawisk występujących
  w kosmosie, poznanie budowy Układu Słonecznego, nazw planet
-przybliżenie sylwetki wielkiego polskiego astronoma- Mikołaja Kopernika
- utrwalenie nazw środków lokomocji, klasyfikowanie ich ze względu na kryteria
- dostarczanie wiadomości na temat gwiazd, poznanie nazw wybranych gwiazdozbiorów

Podczas różnorodnych zajęć dzieci doskonalić będą: sprawność ruchową, manualną rąk, rozwijać poczucie rytmu oraz doskonalić spostrzegawczość wzrokową i słuchową. Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Zapraszam państwa do czynnego udziału w akcji i czytaniu bajeczek naszym dzieciom w grupie. Bajki czytamy o godzinie 12.15 - zapraszam chętne osoby.

Dnia 5 lutego odbędzie się „Bal przebierańców”- prosimy o przebranie dzieci w stroje karnawałowe.

Wychowawczyni grupy „Maki”
                                                     Urszula Strugarek