DRODZY  RODZICE!

Witam w nowym 2021 roku. Oby dla nas wszystkich był spokojny i szczęśliwy.

Pierwszy i drugi  tydzień to ferie zimowe- zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci podczas zabaw na śniegu i lodzie. Dzieciom, które uczęszczać będą  do przedszkola postaramy się zapełnić ten czas zabawą w salach i na powietrzu, na pewno nie będą  się nudzić , bo czas w przedszkolu płynie  szybko .

Trzeci tydzień to „Nowy rok i miesiące”. Dzieci będą utrwalać nazwy pór roku i ich charakterystyczne cechy, zrobimy kalendarz dat swoich urodzin, zapoznają się z rodzajami i budową kalendarza. Będą doskonalić sprawność przeliczania w zakresie 5 oraz sprawność układania sylwet od najmniejszej do największej.

Czwarty tydzień to „Moja babcia i mój dziadek”. Celem naszych zabaw i zajęć będzie wzmacnianie więzi uczuciowej z rodziną, rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej oraz hartowanie ciała na świeżym powietrzu. Rozwijając zdolności manualne dzieci wykonają upominki dla swoich babć i dziadków. Przygotowując uroczystość będziemy rozwijać umiejętności wokalne, pamięć, mowę i myślenie dzieci.
Przygotujemy z dziećmi uroczystość Dnia Babci i Dziadka w takiej formie jak Świąteczne Spotkanie Przy Choince.

W związku z tym ze nie wszystkie dzieci chodzą do przedszkola i na dzień 21 stycznia nie zdążymy przygotować się do tak ważnego święta, proszę przekazać seniorom że o nich nie zapomnieliśmy i w terminie późniejszym usłyszą życzenia od swoich wnucząt.

Wychowawca grupy „Maki”
mgr Beata Adamczak