Drodzy  Rodzice

Witam w miesiącu grudniu, ostatnim miesiącu 2019 roku, pełnym niespodzianek i magii nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Tematyka zajęć w najbliższych tygodniach:

W pierwszym tygodniu porozmawiamy o pradawnych mieszkańcach Ziemi czyli dinozaurach, o ich zwyczajach, zachowaniach oraz cechach szczególnych. Będziemy wymyślali improwizacje ruchowe do piosenki „Kto widział dinozaura”. Ponadto w tym tygodniu czeka nas wyjątkowe przeżycie, dzieci wystąpią pierwszy raz przed liczną społecznością przedszkolną  z własnym programem artystycznym z okazji „Mikołajek” – Rodzice trzymajcie kciuki aby wszystko się udało. Ogromne podziękowania dla taty Rysia za udział w naszym przedstawieniu w roli Mikołaja.

W kolejnym tygodniu porozmawiamy o nadchodzącej zimie o jej charakterystycznych zjawiskach o prawidłowym doborze ubrań do aktualnie panujących warunków atmosferycznych.  Omówimy zasady bezpiecznej zabawy na śniegu, zmienimy wystrój sali z jesiennego na zimowy. Będziemy rozwijali umiejętność klasyfikowania. Osłuchamy się z tekstem i melodią piosenki „Zima”.

Trzeci i czwarty tydzień upłynie nam pod hasłem „Święta tuż, tuż”. Porozmawiamy o tradycjach i zwyczajach Świąt Bożego Narodzenia. Będziemy śpiewać kolędy i pastorałki przy choince ozdobionej pięknymi bombkami i gwiazdkami wykonanymi na warsztatach plastycznych – dziękuję za liczny i aktywny udział w warsztatach.
Ponadto dziękuję w imieniu dzieci  za przekazane zabawki i materiały do rysowania (kartki i kolorowanki) oraz za pomoc w przygotowaniu strojów na „Mikołajki”.

W dalszym ciągu zachęcam Rodziców lub innych członków rodziny do odwiedzania przedszkola w celu  czytania dzieciom bajek w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Kalendarium:
•     6.12. 2019 r. – Kiermasz świąteczny oraz występ dzieci z okazji „Mikołajek”
•    16.12.2019 r. godz. 10.00 – Świąteczne spotkanie z Rodzicami

Wychowawca grupy „Stokrotki”
mgr Mariola Marcisz

Niepowtarzalne i wyjątkowe dni Świąt Bożego Narodzenia, niech będą dla Państwa czasem spędzonym w gronie najbliższych.

Pełnym dzielenia się radością i wspólnego przeżywania.
Aby pod świąteczną choinką znalazły się  radość, szczęście, życzliwość, wzajemne zrozumienie i spełnienie marzeń.
Niech wszystkie dni w Nowym Roku będą tak piękne, jak ten magiczny wigilijny wieczór i układają się w jeden, pasjonujący  scenariusz ze szczęśliwym zakończeniem.

życzą
panie z grupy „Stokrotki”