Drodzy  Rodzice

Witam wszystkich bardzo serdecznie w nowym 2020 roku z życzeniami, by wszystkie kolejne dni były szczęśliwe, obfitujące w zdrowie, dobro i życzliwość. Niech się spełnią Państwu wszystkie noworoczne postanowienia.

W pierwszym tygodniu zajmiemy się tematyką związaną z nadejściem nowego roku. Przypomnimy sobie minioną porę roku jesień oraz poznamy nową czyli zimę. Porozmawiamy o zmianach jakie zachodzą w poszczególnych porach roku, zapoznamy się z nazwą miesiąca, dowiemy się do czego służy zegar.

W drugim tygodniu poznamy zimowe potrzeby zwierząt, pracę leśnika, sposoby pomagania ptakom oraz wygląd niektórych ptaków (wróbel, sikorka, wrona). Ponadto „zagramy” dla WOŚP dla „dziecięcej medycyny zabiegowej”. Zbieranie datków do finałowej puszki odbędzie się na terenie naszego przedszkola.

Trzeci tydzień będzie wyjątkowy i upłynie nam pod hasłem „Moja Babcia i mój Dziadek”. Przygotujemy program artystyczny i oczywiście upominki, a następnie 20.01.2020 r. zaprosimy szacownych gości do przedszkola.

W czwartym tygodniu porozmawiamy o zimowych zabawach. Poznamy rożne zabawy na śniegu i lodzie oraz niebezpieczeństwa zagrażające dzieciom podczas tych zabaw.

Nieustannie zapraszam  Rodziców lub innych członków rodziny do przedszkola w celu  czytania dzieciom bajek w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Ferie zimowe trwać będą od 27.01.2020 r. do 9.02.2020 r. już dziś życzę dzieciom udanego rodzinnego wypoczynku w zimowej aurze.

Kalendarium:
•     20.01. 2020 r. godz. 10.00 sala nr  7 – Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka

Wychowawca grupy „Stokrotki”
mgr Mariola Marcisz