Drodzy  Rodzice

Minął kolejny rok naszej wspólnej zabawy i nauki w przedszkolu. Dziękuję wszystkim za współpracę oraz angażowanie się w życie przedszkola.

W pierwszym tygodniu czerwca dzieci dowiedzą się na co czeka Pani Lato:
- jakie są oznaki lata
- w jakich miejscach można wypoczywać w Polsce
- jak przygotować się do wakacji w różnych miejscach
- co można robić latem
- jak spakować się, wyjeżdżając na wakacje
W drugim tygodniu dzieci dowiedzą się za co kochamy wakacje:
- jakie są wakacyjne aktywności
- jak zachować bezpieczeństwo na wakacjach
- jakie kraje można odwiedzić
W trzecim tygodniu dzieci dowiedzą się jak dać przedmiotom drugie życie:
- jak ponownie wykorzystać materiały papierowe
- jak ponownie wykorzystać materiały plastikowe
- jak ponownie wykorzystać materiały metalowe
- jak ponownie wykorzystać materiały szklane
- jak zrobić zabawkę z recyklingu
W czwartym tygodniu powspominamy miniony rok szkolny, przypomnimy sobie najciekawsze wydarzenia …
W ramach realizacji programu „Podróże z literkami po krajach Unii Europejskiej” odwiedzimy Litwę.
Jak wspierać dziecko?
Różne miejsca, w których przebywamy, charakteryzują się różnymi elementami. W czasie wakacji jest czas na to, aby poznać nowe regiony kraju, nowe krajobrazy, ich świat zwierząt i roślin oraz inne charakterystyczne dla nich cechy. Warto poszukać z dzieckiem np. rzeczy specyficznych dla miejsca, które w tym roku odwiedzicie latem. Można te przedmioty później porównać z innymi (np. muszelki znad morza z górskimi kamykami). Taka obserwacja i porównywanie przyczynią się do utrwalenia wiedzy o różnych krajobrazach Polski i ich odmiennym ukształtowaniu terenu.
Warto porozmawiać o... bezpiecznej kąpieli
Przyjemnie w upalne dni korzystać z kąpieli. Pluskanie, chlapanie, nauka pływania dają dzieciom dużo radości. Warto porozmawiać z pociechami o pewnych zasadach, których trzeba przestrzegać, aby w czasie wypoczynku nad wodą było bezpiecznie. Przestrzegajmy dzieci przed samodzielnymi kąpielami. Uświadamiajmy im, że pompowane zabawki, kółka czy „motylki” nie ustrzegą w stu procentach przed zanurzeniem się pod wodą, dlatego trzeba bawić się przy brzegu. Do wody zawsze dziecko wchodzi pod opieką rodziców lub innej osoby dorosłej.

Ciekawe wydarzenia czerwca:

- Olimpiada sportowa
- Światowy Dzień Roweru
- Światowy Dzień Ochrony Środowiska

Wszystkim Dzieciom i Rodzicom życzę wspaniałych, pogodnych i roześmianych wakacji, dużo słońca, udanego i bezpiecznego wypoczynku, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń oraz szczęśliwego powrotu do przedszkola. Do zobaczenia!

Wychowawczyni grupy „Stokrotki”
mgr Mariola Marcisz