Drodzy  Rodzice

Minął już miesiąc od pierwszego dnia w przedszkolu. Dzieci czują się w grupie coraz pewniej, chętnie podejmują proponowane przez nauczyciela aktywności, bardziej swobodnie poruszają się po sali i po przedszkolu. Można zachęcać dziecko do opowiadania o tym co działo się w przedszkolu, jednak nie należy go do tego zmuszać - kiedy będzie gotowe, samo zacznie mówić.
 W kolejnym miesiącu będziemy kontynuować przygodę z kodowaniem, nadal będziemy doskonalić czynności samoobsługowe i sprawność manualną.
Rozpoczniemy cykl zabaw w oparciu o przedszkolny program „Misio Pysio w krainie literek”. Program ten jest propozycją wprowadzania dzieci w świat liter poprzez różne zabawy i ćwiczenia (oczywiście jest on dostosowany do możliwości rozwojowych dzieci w wieku 3 lat oraz uwzględnia zasadę stopniowania trudności).

Tematyka zajęć w tym miesiącu:
•     „Jesień w ogrodzie i sadzie” – wybierzemy się na „wędrówkę” przez sad i ogród, porozmawiamy o owocach i warzywach, nauczymy się je rozpoznawać za pomocą dotyku, poznamy smak niektórych z nich, nauczymy się piosenki „Owoce i warzywa”.

•    „Zwierzęta jesienią” – porozmawiamy o zwierzętach kojarzących się z jesienią (dzik, niedźwiedź, wiewiórka, ptak, jeż). Poznamy zabawę „Stary niedźwiedź mocno śpi” i wiersz J. Brzechwy „Dzik”. Dowiemy się w jaki sposób zwierzęta szykują się do zimy: niedźwiedź zasypia w gawrze, niektóre ptaki odlatują do ciepłych krajów, jeż chowa się pod liśćmi, wiewiórka robi zapasy na zimę.

Można przynieść do przedszkola orzechy będziemy z ich pomocą ćwiczyć liczenie

•    „Co z czego otrzymujemy” –  porozmawiamy o produktach codziennego użytku. Dzieci, dowiedzą się, że mleko bierze się od krowy, a z mleka powstają sery i jogurty, co jest potrzebne piekarzowi do  zrobienia chleba, skąd bierze się wełna nauczymy się piosenki „Jak powstaje chleb”.

•    „Szaruga jesienna” – będziemy  kształtowali umiejętność rozpoznawania cech charakterystycznych określonych pór roku: późna jesień (szaro, zimno, deszczowo i mgliście). Zrobimy doświadczenie plastyczne „skąd wziąć szary kolor”.

•    „Urodziny Kubusia Puchatka” – poznamy Kubusia Puchatka i grupę jego przyjaciół, przeniesiemy się do „Stumilowego lasu” podczas czytania bajek, uczcimy jego urodziny przedszkolną uroczystością

Bardzo dziękuję wszystkim Rodzicom za aktywny udział w przygotowaniu wystawki „Ziemniaki cudaki”. Ogromne brawa za pomysłowość i wykonanie.

Kalendarium:

•    9.10. 2019 r. – Kabaret Bzik Show z przedstawieniem „Teatralne ABC"
•    17.10.2019 r. godz. 10:00  – „Pasowanie na Przedszkolaka” (o szczegółach poinformuję w terminie  późniejszym)

Wychowawca grupy „Stokrotki”
                                                                                           mgr  Mariola Marcisz