Drodzy Rodzice

Czas szybko płynie i przed nami kolejny miesiąc nauki przez zabawę- PAŹDZIERNIK. Dzieci już się trochę zadomowiły w naszej przedszkolnej gromadzie, pojawiły się pierwsze przyjaźnie. Nowy miesiąc to dla dzieci czas nowych doświadczeń związanych ze zmiennością pór roku.
Pierwszy tydzień upłynie nam pod hasłem: JAK JESIENIĄ DBAĆ O ZDROWIE? Będziemy obserwować październikową pogodę. Powiemy sobie jak należy się ubierać, jakie części garderoby należy na siebie włożyć gdy na dworze coraz chłodniej. Dowiemy się co sprzyja naszemu zdrowiu, a co nie. Porozmawiamy o zdrowych produktach. Porozmawiamy również o pracy lekarzy i osób czuwających nad naszym zdrowiem.
W drugim tygodniu października porozmawiamy o warzywach i owocach. Będziemy je rozpoznawać, nazywać. Będziemy także nazywać przetwory z owoców i warzyw (dżemy, powidła, soki, kiszonki, kompoty). Samodzielnie wykonamy sałatkę owocową. Nauczymy się rozróżniania warzyw i owoców za pomocą wzroku, dotyku, smaku, zapachu- zabawa „Zaczarowany worek”. Będziemy malować owoce i warzywa za pomocą pędzli z gąbki. Będziemy także je przeliczać w dostępnym nam zakresie.
Trzeci tydzień upłynie nam pod hasłem : CO MOGĘ ROBIĆ JESIENIĄ? Porozmawiamy o naszych zainteresowaniach i zajęciach w długie jesienne wieczory. Poświecimy czas zagadnieniom związanym z deszczem, rytmem. Będziemy rysować deszczowe kropelki, rozwiązywać jesienne zagadki oraz wykonywać prace plastyczne inspirowane jesienną muzyką.
W czwartym tygodniu października porozmawiamy o sposobie przygotowania zwierząt leśnych do zimy. Poszerzymy naszą wiedzę na temat życia wybranych zwierząt leśnych. Dowiemy się jakie zapasy na zimę robi wiewiórka oraz jakie zwyczaje ma pan jeż . Będziemy rozwijać nasze zainteresowania przyrodnicze oraz umiejętności liczenia.
Poza tym będziemy nieustannie rozwijać nasze zainteresowania oraz umiejętności muzyczne, plastyczne, ruchowe, matematyczne oraz czytelnicze. Bardzo serdecznie zapraszam Państwa do czytania dzieciom bajek. Bardzo dziękuję Państwu za przygotowanie dla dzieci niespodzianek i prezentów z okazji Dnia Chłopca.
KALENDARIUM:
• 4 października – BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK- spotkanie z policjantami
• 7 pażdziernika -RAZEM DLA ŻYCIA
• BAL OWOCOWY -data zostanie podana, prosimy o przygotowanie owocowych strojów.
• URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

Wychowawca grupy „ Szafirki ”
mgr Małgorzata Wojtczak