Drodzy Rodzice !

Witam Państwa w pierwszym wiosennym miesiącu tego roku jakim jest marzec. Wiosna to czas radości, wszystko budzi się do życia, słońce mocniej grzeje, dni są coraz dłuższe. Cieszmy się nową porą roku i spędzajmy coraz więcej czasu na świeżym powietrzu z naszymi pociechami, podziwiając oznaki wiosny w naszej przyrodzie.

Pierwszy tydzień marca poświęcimy tematyce: JAKA POGODA JEST W MARCU? Będziemy poznawać zjawiska atmosferyczne charakterystyczne dla pogody w marcu. Zapoznamy się z występującymi w przyrodzie czterema żywiołami, Porozmawiamy o dobroczynnym wpływie pogody na nasze zdrowie. Przez cały czas będziemy rozwijać sprawności manualne, ruchowe, nasze umiejętności matematyczne oraz poczucie rytmu.

Drugi tydzień marca to tematyka ,,Z CZEGO TO JEST ZROBIONE?” . Poznamy etapy produkcji chleba i różne rodzaje pieczywa. Dowiemy się skąd się bierze mleko, Będziemy poznawać właściwości fizyczne wełny. Wzbogacimy wiedzę na temat budowy owcy.

W trzecim tygodniu marca porozmawiamy o tym : „PO CZYM MOŻNA POZNAĆ, ŻE NADCHODZI WIOSNA?”. W tym czasie dzieci będą poszukiwały oznak zbliżającej się wiosny. Postaramy się także wspólnymi siłami zinterpretować przysłowie „W marcu jak w garncu”. Będziemy obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie wiosną. Porozmawiamy o ptakach wracających do nas z ciepłych krajów. Przypomnimy sobie o wiosennych kwiatach, poznamy ich budowę, założymy hodowlę.

Ostatni tydzień marca poświecimy tematyce: „Kim będę, gdy będę dorosły?” Porozmawiamy o tym kim chcielibyśmy być w przyszłości. Będziemy poznawać różne zawody. Dowiemy się jakie urządzenia gospodarstwa domowego wykorzystywane były dawniej, a jakie dziś. Zwrócimy uwagę na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzeń elektrycznych.


WAŻNIEJSZE WYDARZENIA MARCA :
• 21.03.23 – POWITANIE WIOSNY
• 22,03.23-KONKURS RECYTATORSKI
• 23.03.2023-KONKURS PIOSENKI
• 29.03.23 KIERMASZ WIELKANOCNY

Wychowawca grupy „SZAFIRKI
mgr Małgorzata Wojtczak 


                                                                            

Dbamy o Wasze Pociechy

twittergallerycontact