Drodzy Rodzice !

Witam w miesiącu grudniu, w którym powitamy nową porę  roku zimę.
Pierwszy tydzień grudnia to „ Czekamy na Mikołaja”, w czasie którego  przygotujemy się na przyjście Św. Mikołaja, nauczymy się dla Niego piosenki, będziemy próbować śpiewać piosenkę w duecie lub solo. Będziemy rozwijać poczucie rytmu, rozróżniać natężenie dźwięku cicho – głośno, ilustrować ruchem treść wiersza, rozwijać płynność ruchów oraz koordynację ruchową. Podczas zabaw plastycznych będziemy rozwijać sprawność manualną, będziemy uczyć się umiejętnie korzystać z farb oraz właściwie trzymać kredkę. Będziemy ćwiczyć mięśnie narządów mowy  na zgłoskach: ha,ho,he, chi, dzyń, budować wypowiedzi zrozumiałe dla otoczenia.

Kolejny tydzień to  „Wszyscy razem się bawimy, wszystkie strachy przegonimy”, w czasie którego doskonalić będziemy  znajomość barw i kolorów, poznawać zwierzęta prowadzą nocny  tryb życia, nabierać pewności w wypowiadaniu własnego zdania w rozmowie  na określony temat, oswajać strach przed nieznanym i własną wybujałą wyobraźnią.

Następny  tydzień „ W całym domu pachnie lasem , to już święta są za pasem”, przybliżymy dzieciom tradycje świąteczne Bożego  Narodzenia, wykonywać będziemy świąteczne ozdoby, słuchać kolęd , poznamy zwyczaj wysyłania świątecznych życzeń, układać będziemy świąteczne życzenia. Będziemy rozwijać umiejętność uważnego słuchania tekstów literackich oraz wypowiedzi innych dzieci a także spokojnego oczekiwania na swoją kolej podczas rozmowy.

6.12. 2018r. odwiedzi dzieci w przedszkolu  Mikołaj.

13.12.2018r. (czwartek) zapraszamy Rodziców na „Spotkanie Wigilijne”, które odbędzie się o godz. 13:00  w dużej sali.

Życzę  Państwu zdrowych , spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia a dzieciom  wymarzonych prezentów pod choinką.

Wychowawczyni grupy "Szarotki "
                                                                                                             mgr Tamara Piasecka