Drodzy Rodzice !

Witam  w miesiącu lutym , którego  pierwszy  tydzień upłynie nam pod hasłem „Baśnie, bajki, bajeczki”. W  czasie  tego  tygodnia przypomnimy  sobie  najbardziej  znane i lubiane przez  dzieci bajki, rozpoznawać i nazywać  będziemy postacie z bajek, przypisywać im odpowiednie rekwizyty. Rozwijać będziemy koncentrację uwagi , umiejętność  wypowiadania się na określony temat. Kształtować będziemy  umiejętność  liczenia na konkretach , rozwijać umiejętność dostrzegania i kontynuowania rytmów.

Drugi tydzień to „Muzyka wokół nas”. W czasie tego tygodnia rozwijać będziemy wyobraźnię muzyczną , rozpoznawać będziemy odgłosy natury, uwrażliwiać na dźwięki dochodzące z otoczenia , rozwijać percepcję słuchową. Sami wykonamy instrumenty muzyczne i rozwijać będziemy umiejętność grania na nich oraz rozwijać poczucie rytmu.

Kolejny tydzień upłynie pod hasłem „Nie jesteśmy sami w kosmosie”. Tutaj będziemy wzbogacać wiedzę o planetach i kosmosie, rozwijać wyobraźnię twórczą oraz umiejętność kreatywnego myślenia. Będziemy również rozwijać umiejętność wypowiadania się na określony temat.

Ostatni  tydzień „Małe i duże budowle” poświęcimy na rozwijanie zainteresowania architekturą, poznamy różnego typu budowle. Rozwijać będziemy wyobraźnię przestrzenną , wzbogacimy słownictwo o słowa związane z budownictwem, rozwijać będziemy umiejętność współpracy w grupach.

5.02.2019r. odbędzie się „Bal  karnawałowy” dla dzieci.

Wychowawczyni grupy "Szarotki "
                                                                                                             mgr Tamara Piasecka