Drodzy Rodzice !

Witam  w miesiącu  kwietniu, którego pierwszy tydzień upłynie nam pod hasłem „Wiosenne powroty”. Podczas tego tygodnia będziemy wzbogacać wiedzę o ptakach powracających do nas na wiosnę, ich zwyczajach , poznamy ich naturalne środowisko. Rozwijać będziemy zainteresowanie przyrodą  jak również umiejętności  matematyczne , sprawność ruchową oraz poczucie rytmu.

Drugi  tydzień to  „Wiosna na wsi”. W czasie tego tygodnia będziemy wzbogacać wiedzę o zwierzętach żyjących na wsi, poznamy ich zwyczaje, dowiemy się gdzie mieszkają , jak nazywają się młode a jak ich rodzice. Zdobędziemy wiedzę na temat zajmowania się zwierzętami w gospodarstwie oraz na temat produktów jakie otrzymujemy przy ich udziale. Rozwijać będziemy koordynację wzrokowo – ruchową, umiejętność liczenia i porównywania liczebności zbiorów.

Kolejny tydzień to „Wielkanoc”. W tym tygodniu odwiedzi nas zajączek. Wzbogacać będziemy wiadomości na temat Wielkanocy, wzbudzać zainteresowanie folklorem, poznamy tradycje i zwyczaje świąteczne. Rozwijać będziemy wyobraźnię plastyczną, sprawność manualną oraz umiejętność współpracy w parach.

Ostatni tydzień to „Dbamy o przyrodę”, w czasie którego wzbogacimy wiedzę o sposobach ochrony przyrody, kształtować będziemy prawidłową postawę wobec przyrody ( wskazywać i nazywać właściwe oraz niewłaściwe  zachowania w stosunku do niej).Rozwijać będziemy świadomość ekologiczną , umiejętności wokalne oraz twórcze myślenie.

5.04. 2019r. - zapraszamy Rodziców na zajęcie otwarte.
11.04.2019r. - fotograf w przedszkolu – zdjęcia grupowe.
16.04.2019r. - Zajączek w przedszkolu.
17. 04.2019r. - obchodzimy „Dzień Ziemi”

Wychowawczyni grupy "Szarotki "
                                                                                                             mgr Tamara Piasecka