Drodzy Rodzice !

Witam  w  październiku , miesiącu pięknej złotej jesieni.      

Pierwsze  dwa tygodnie upłyną  nam pod hasłem „Jesień daje nam owoce” oraz „Jesień daje na warzywa”. W czasie tych tygodni przypomnimy i  utrwalimy sobie nazwy warzyw i owoców. Rozpoznawać je będziemy za pomocą smaku i węchu, wykonamy owocowe szaszłyki. Dowiemy się jak ważne jest spożywanie   owoców i warzyw dla naszego zdrowia. Będziemy doskonalić spostrzegawczość wzrokową , wdrażać się do przestrzegania  reguł zabawy, rozwijać uwagę i pamięć. Podczas zabaw i ćwiczeń gimnastycznych rozwijać będziemy logiczne myślenie, doskonalić liczenie oraz rozwijać sprawność manualną.

Kolejny tydzień to „Jesień w parku i w lesie”. Będziemy rozpoznawać liście i łączyć z odpowiednim owocem, poznamy środowisko leśne, dowiemy się jakie grzyby są jadalne a jakie trujące. Obserwować będziemy  zmiany  zachodzące w przyrodzie i zbierać jesienne skarby. Będziemy kształtować umiejętność współdziałania , kształtować umiejętność słuchania i obserwowania. Rozwijać będziemy zainteresowania książką jako źródłem wiedzy.

Ostatni   tydzień „Dbamy  o  zdrowie”. Rozmawiać   będziemy o zdrowym  odżywianiu, ubieraniu się odpowiednio do pogody. Poznamy pracę lekarza oraz dentysty, przełamywać będziemy strach przed wizytą u lekarza, rozmawiać będziemy o konieczności przyjmowania leków w czasie choroby. Poznamy zasady prawidłowego mycia zębów. Dowiemy  się jak wygląda piramida żywieniowa i jakie produkty warto często  spożywać.

9.10. 2019r. odwiedzi  nas Bzik z przestawieniem „Teatralne ABC”  - proszę o wpłatę 5 zł.
10.10.2019r. odbędzie się „Bal owocowy”, proszę  o przygotowanie na ten dzień stroju dla dziecka dowolnie wybranego owocu.

                                                                                                    Wychowawczyni grupy "Szarotki "
                                                                                                             mgr Tamara Piasecka

 

Dbamy o Wasze Pociechy

twittergallerycontact