Drodzy Rodzice !

Witam  w miesiącu styczniu , pierwszym   miesiącu     Nowego Roku , w którym  życzę wszystkiego  dobrego.

•    Pierwszy tydzień upłynie nam pod hasłem „Witamy Nowy Rok” , podczas którego dowiemy się czym są noworoczne postanowienia, a także będziemy o nich rozmawiać. Poznamy rodzaje zegarów, dźwięki jakie wydają. Przypomnimy sobie nazwy i cechy charakterystyczne pór roku. Będziemy się uczyć nazw miesięcy za pomocą mnemotechnik – krótkich rymowanek z pokazywaniem, poznamy też nazwy dni tygodnia.

•    Drugi tydzień „Co można robić zimą?” przybliży nam zjawiska atmosferyczne charakterystyczne dla zimy, będziemy eksperymentować i dowiemy się co można zrobić ze śniegu i lodu badając ich cechy i właściwości. Przypomnimy sobie jak należy właściwie  ubierać  się zimą, poznamy ślady pozostawiane przez zwierzęta i ptaki zimą.

•    Następny tydzień  to „Sporty zimowe”, podczas którego dowiemy się jak bezpiecznie bawić się na lodzie i śniegu. Na podstawie wysłuchanego opowiadania rozmawiać będziemy o rozgrywkach sportowych , w których najważniejsza jest dobra zabawa, a nie wygrana. Poznamy sporty zimowe oraz akcesoria niezbędne do ich uprawiania. Ćwiczyć będziemy dzielenie słów na sylaby, używać pojęć bliżej – dalej , poznamy kolejną zimową piosenkę pt. „Zimowe sporty”.

•    Kolejny tydzień „Święto Babci i Dziadka” , w czasie którego dowiemy się jak okazywać szacunek  osobom starszym, okazywać uczucia i wzmacniać więzi rodzinne, rozwijać będziemy poczucie rytmu wyobraźnię muzyczną i ekspresję ruchową. Będziemy układać historyjki obrazkowe, wypowiadać się na ich temat, łączyć przyczynę ze skutkiem, rozwijać umiejętność logicznego myślenia. Dalej doskonalić będziemy sprawność manualną.

17.01.2020r. o godz. 13:00  w dużej sali, odbędzie się uroczystość z okazji „Dnia Babci i Dziadka”.

W dniach 27.01.2020 – 9.02.2020 r. „Ferie zimowe” , podczas których życzę dzieciom  bezpiecznego, udanego wypoczynku oraz dużo śniegu.

                                                                                                    Wychowawczyni grupy "Szarotki "
                                                                                                             mgr Tamara Piasecka

 

Dbamy o Wasze Pociechy

twittergallerycontact