Drodzy Rodzice !

Witam  w miesiącu grudniu , w którym obchodzimy jedne z najpiękniejszych świąt, święta Bożego Narodzenia.

Pierwszy tydzień to czas oczekiwania na Mikołaja. Podczas tego tygodnia nauczymy się piosenki na jego przyjście, kształtować będziemy poczucie rytmu ,wyobraźnię muzyczną i ekspresję ruchową. Będziemy uczyć się mówić o swoich pragnieniach i ćwiczyć używanie zwrotów grzecznościowych. Dowiemy się co trzeba zrobić aby list i paczka dotarły do adresata. Przypomnimy sobie jak wygląda Mikołaj i jego pomocnicy , czego używają w swojej pracy.

W kolejnym tygodniu „ Święta za pasem” śpiewać będziemy kolędy , rozmawiać o świątecznych porządkach , poznamy tradycję ubierania choinki , przystroimy drzewko w sali. Dowiemy się co znajduje się na świątecznym stole , w jaki sposób dekoruje się mieszkanie , jakie są zwyczaje bożonarodzeniowe.

Trzeci tydzień „Świąteczne tradycje”: powtarzać będziemy kolędy, utrwalimy wiedzę na temat zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Kształtować będziemy umiejętność tworzenia wypowiedzi poprawnych pod względem gramatycznym, wzbogacać słownictwo. Kształtować będziemy umiejętność wspólnego śpiewania oraz umiejętność szybkiej reakcji na sygnały słowne i muzyczne.

6.XII. 2019r. odwiedzi nas św. Mikołaj.
13.XII.2019r. (piątek) zapraszamy Rodziców na „Spotkanie Wigilijne”, które odbędzie  się o godz.13:00 w dużej sali.

Życzę zdrowych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia a dzieciom wspaniałych, wymarzonych prezentów pod choinką.

                                                                                                    Wychowawczyni grupy "Szarotki "
                                                                                                             mgr Tamara Piasecka

 

Dbamy o Wasze Pociechy

twittergallerycontact