Drodzy Rodzice !

Witam w miesiącu czerwcu, ostatnim miesiącu naszej współpracy.

W pierwszym tygodniu „Niby tacy sami a jednak  inni” poznamy dzieci z różnych stron świata , ich wygląd, zabawy,  uświadomimy sobie podobieństwa między różnymi dziećmi. Kształtować będziemy postawę tolerancji, rozwijać będziemy ciekawość poznawczą, umiejętności  wokalne.

W  kolejnym tygodniu „Wakacyjne podróże” zapoznamy się z różnymi pojazdami i ich zastosowaniem, utrwalimy  zasady bezpiecznego zachowania się w różnych miejscach. Utrwalać będziemy umiejętność liczenia w zakresie możliwości dzieci  oraz umiejętność stosowania określeń najwięcej, najmniej. Rozwijać będziemy myślenie przyczynowo – skutkowe  a także umiejętność wypowiadania się na określony temat.

W  następnym tygodniu „Pożegnania nadszedł czas” poszerzymy wiedzę o różnych środkach  lokomocji , utrwalimy znajomość   swojego adresu zamieszkania , rozwijać będziemy  wiedzę dotyczącą świata  zwierząt , utrwalimy zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą. Rozwijać będziemy koordynację wzrokowo – ruchową, zasób słownictwa oraz koncentrację uwagi.

W ostatnim tygodniu pod hasłem „Las” wzbogacać będziemy wiedzę przyrodniczą – zapoznamy się z niektórymi gatunkami drzew liściastych i iglastych. Rozwijać będziemy umiejętności  plastyczne, uwrażliwiać będziemy dzieci na konieczność dbania o zasoby  przyrody.

Życzę  wspaniałych , słonecznych i pełnych przygód wakacji.

3.06.2019r. Powiatowy Konkurs Tańca  „Tańcz Razem z Nami”.
4.06.2019r. Dzień Dziecka – Rodzice dzieciom.

Wychowawczyni grupy "Szarotki "
                                                                                                             mgr Tamara Piasecka