Drodzy Rodzice !

Witam w miesiącu czerwcu, który jest ostatnim miesiącem naszej współpracy przed oczekiwanymi przez dzieci wakacjami , a także ich pójściem do szkoły.

Pierwszy tydzień upłynie nam pod hasłem „ Na naszym podwórku”, podczas którego poznamy zabawy w jakie mogą się bawić dzieci, projektować będziemy wymarzone podwórko oraz plac zabaw. Przypomnimy sobie zasady właściwego zachowania się podczas zabaw, przestrzegania zasad bezpieczeństwa oraz rozwijać będziemy umiejętność przewidywania skutków swoich zachowań.
Kolejny tydzień to „Wakacyjne podróże”, podczas którego zapoznamy się z kontynentami oraz globusem, poznamy również środowisko przyrodnicze obszarów górskich, poznamy wybrane regiony Polski oraz oznaki lata. Aktywnie uczestniczyć będziemy w ćwiczeniach gimnastycznych oraz zabawach ruchowych , a także rozwijać umiejętność czytania.
Następny tydzień „Pożegnania nadszedł czas” , to tydzień podczas którego wspominać będziemy nasz pobyt w przedszkolu, przypomnimy sobie piosenki i tańce poznane w ciągu roku. Rozwijać będziemy umiejętność liczenia, dodawać i odejmować w zakresie 10, uczestniczyć w zabawach badawczych.
Podczas ostatniego tygodnia „Kolory lata” utrwalać będziemy charakterystyczne cechy nowej pory roku lata. Rozwijać będziemy mowę komunikatywną oraz wzbogacać słownictwo. Kontynuować będziemy rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie oraz przestrzegania przyjętych zasad , rozwijać kreatywność i wyobraźnię.
1.06.2022r. „Dzień Dziecka”
2.06.2022r. „Olimpiada sportowa” w ZSP nr3.
15.06.2022r. „Dzień Mamy i Taty” oraz „Festyn Rodzinny”.
22.06.2022r. Uroczyste zakończenie roku szkolnego.
Życzę bezpiecznych, słonecznych, niezapomnianych wakacji.

Wychowawczyni grupy "Szarotki

mgr Tamara Piasecka