DRODZY  RODZICE!

Rozpoczął się czerwiec ostatni miesiąc bieżącego roku szkolnego. W tym miesiącu będziemy zajmować się następującą tematyką:

Tydzień I  – „Dzień Dziecka” -  będziemy rozmawiać o dzieciach z różnych stron świata. Poznamy, jakie są  prawa i obowiązki dzieci. Będziemy tańczyć, śpiewać i bawić się oraz obchodzić Dzień Dziecka.

Tydzień II – „Zwierzęta duże i małe” - poznamy nowe wiadomości dotyczące zwierząt egzotycznych, będziemy je rozpoznawać i nazywać. Wybierzemy się na „wycieczkę” do ZOO. Podczas zabaw będziemy dzielić słowa na sylaby oraz doskonalić umiejętności przeliczania w dostępnym zakresie.

Tydzień III – „Lato” – poznamy charakterystyczne cechy lata, przypomnimy sobie wygląd i nazwy owoców. Porozmawiamy o zjawiskach atmosferycznych występujących podczas tej pory roku. Będziemy nazywać, segregować, grupować ubrania. Rozwijać umiejętności plastyczne i wyobraźnię. Ćwiczyć będziemy spostrzegawczość wzrokową, słuchową oraz koncentrację uwagi.

Tydzień IV – „Wakacje!” – porozmawiamy o wakacjach: zastanowimy się, gdzie można pojechać, jak być bezpiecznym podczas wyjazdów. Zastanowimy się, jakimi środkami transportu można podróżować w trakcie wakacji. Poznamy wybrane regiony Polski – góry, jeziora, rzeki, morze. Utrwalimy sobie zasady bezpiecznego zachowania w czasie wyjazdów wakacyjnych.

Życzę wszystkim zarówno Rodzicom a w szczególności dzieciom bezpiecznych, słonecznych i pełnych przygód wakacji.

Wychowawca grupy „Tulipanki”

mgr Romana Szulczyńska