DRODZY  RODZICE!

Przed nami czerwiec ostatni miesiąc uczęszczania do przedszkola Waszych pociech przed wakacjami. W czerwcu zajmować się będziemy następującą tematyką:

-  „Niby tacy sami, a jednak inni” – rozmawiać będziemy o dzieciach z różnych stron świata, dostrzegać różnice i podobieństwa pomiędzy dziećmi różnych ras. Kształtować będziemy postawę tolerancji w stosunku do dzieci niepełnosprawnych. W czasie obchodów Dnia Dziecka będziemy się integrować z dziećmi z innych grup, brać udział w różnych konkursach i zabawach. Rozwijać zdolności wokalne i poczucie rytmu.

- „Wakacyjne podróże” - zapoznamy się z kontynentami oraz globusem, poznamy środowisko przyrodnicze obszarów górskich, wybrane regiony i miejsca Polski oraz oznaki lata.  Rozwijać będziemy słuch fonematyczny.

'- „Pożegnania nadszedł czas” – podczas tego tygodnia wspominać będziemy nasz pobyt w przedszkolu, przypomnimy sobie piosenki i tańce poznane w ciągu roku. Rozwijać będziemy umiejętność liczenia, dodawać i odejmować w zakresie 10, uczestniczyć w zabawach badawczych.

- „Ekologiczne zabawy” – będziemy rozwijać świadomość ekologiczną, poszerzać zasób słownictwa zawiązany z ekologią, wyrabiać poczucie odpowiedzialności za otaczające nas środowisko.
Życzę  wszystkim dzieciom i rodzicom udanych, słonecznych i zarazem bezpiecznych wakacji.

Wychowawca grupy „Tulipanki”

mgr Romana Szulczyńska