DRODZY  RODZICE!

To już grudzień – miesiąc, w którym powitamy nową porę roku – zimę, ale także miesiąc, w którym coraz częściej kierujemy swoje myśli w stronę Świąt Bożego Narodzenia.

Pierwszy tydzień to „Czas  oczekiwania na Mikołaja”. Tego tygodnia przypomnimy sobie jak wygląda Mikołaj, jak wyglądają jego pomocnicy i czego używa w swojej pracy. Dowiemy się, co trzeba zrobić, aby list i paczka dotarły do adresata: czym jest i do czego służy adres. Będziemy uczyć się mówić o swoich pragnieniach i ćwiczyć używanie zwrotów grzecznościowych a także uczyć się piosenki o Mikołaju.

Następne tygodnie upłyną nam pod hasłem „Czekamy na Boże Narodzenie”. Zapoznamy się z tradycjami  i zwyczajami Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci poznają tradycje ubierania choinki, dowiedzą się, co znajduje się na świątecznym stole, w jaki sposób dekoruje się mieszkanie i jakie są zwyczaje bożonarodzeniowe. Będziemy dzielić się  spostrzeżeniami i doświadczeniami wyniesionymi z domu rodzinnego.

Ważne wydarzenia:
    06.12.2019r.- „Mikołaj w przedszkolu”
    06.12.2019r.- „Kiermasz świąteczny” – serdecznie zapraszamy i życzymy „udanych zakupów”
    13.12.2019r. –„Koncert charytatywny dla Damiana”
    18.12.2019r. – „Świąteczne spotkanie z Rodzicami” – godz. 13.00- duża sala

Z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia
Niech się spełnią wszystkie Państwa Świąteczne życzenia,
te łatwe oraz te skomplikowane do spełnienia.
Niech się spełnią te duże i te małe,
te mówione głośno lub wcale.
Niech się spełnią te wszystkie krok po kroku,
niech się spełnią w Nowym Roku!

Wychowawca grupy „Tulipanki”

mgr Romana Szulczyńska