DRODZY  RODZICE!

Minęły Święta Bożego Narodzenia i czas rodzinnych spotkań. Rozpoczął się Nowy Rok 2020 a wraz z nim kolejne miesiące wspólnych zabaw oraz zajęć w czasie których dzieci zdobywać będą nowe wiadomości i umiejętności.
    W styczniu zajmować będziemy się następującą tematyką:

•    „Co można robić zimą?” – porozmawiamy sobie o nowej porze roku jaką jest zima, o zjawiskach atmosferycznych charakterystycznych właśnie dla zimy. Będziemy eksperymentować, badać cechy i właściwości śniegu i lodzie. Przypomnimy sobie jak należy właściwie  ubierać  się zimą, poznamy ślady pozostawiane przez zwierzęta i ptaki zimą.

•     „Sporty zimowe” –rozmawiać będziemy o sportach zimowych, poznamy ich nazwy oraz sprzęt konieczny do ich uprawiania. Rozmawiać będziemy o rozgrywkach sportowych, w których najważniejsza jest dobra zabawa, a nie wygrana. Dowiemy się jak bezpiecznie bawić się na śniegu i lodzie.

•    „Święto Babci i Dziadka” – ten tydzień poświęcimy Babci i Dziadkowi. Opowiemy sobie o roli, jaką pełnią dziadkowie w rodzinie, o ich opiece nad wnukami. Przygotujemy dla nich krótki program artystyczny oraz upominki.

•    Kolejne dwa tygodnie to Ferie Zimowe (od 27.01-09.02). Dzieciom, które w czasie ferii będą wypoczywać wraz z rodzicami czy rodziną życzę aktywnego, udanego i bezpiecznego odpoczynku. Natomiast dzieci, które będą uczęszczały do przedszkola w tych tygodniach będą spędzać czas na wspólnych zabawach. Będą śpiewać, malować, rysować, lepić i oczywiście spędzać czas na świeżym powietrzu.

Ważniejsze wydarzenia stycznia:
    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
    21.01.2020r. – uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka (godz. 10.00)
    24.01.2020r. – wycieczka do Ostrowa Wlkp. na musical  „W krainie  Króla Lwa”

Wychowawca grupy „Tulipanki”

mgr Romana Szulczyńska