DRODZY  RODZICE!

Minął już pierwszy miesiąc pobytu Waszych pociech w przedszkolu. Większość dzieci z zadowoleniem przychodzi już do przedszkola, uczestniczy w zajęciach i zabawach organizowanych przez nauczyciela.
Przed nami miesiąc październik a w nim następująca tematyka.

I tydzień - „Jesień daje nam warzywa”- Będziemy rozpoznawać i nazywać warzywa. Dowiemy się jak ważne jest spożywanie warzyw dla naszego zdrowia. Będziemy warzywa segregować, przeliczać oraz posługiwać się pojęciami: mniej, więcej, tyle samo. Doskonalić będziemy spostrzegawczość wzrokową, rozwijać uwagę i pamięć.

II tydzień - „Jesień daje nam owoce”. Utrwalimy sobie nazwy drzew owocowych. Będziemy poznawać owoce po kształcie oraz smaku. Będziemy klasyfikować owoce wg kształtu, koloru i wielkości. Wykonamy również owocowe jeże. W tym tygodniu odbędzie się „Owocowy Bal”, na który bardzo proszę, aby dzieci przyszły przebrane za dowolny owoc.

III tydzień - „Jesienią w parku oraz w lesie”. Będziemy nazywać jesienne kolory oraz rośliny i zwierzęta, które można spotkać jesienią w parku.  Utrwalimy drzewa, ich liście oraz owoce i nasiona. Będziemy układać rytmy z liści, kasztanów i żołędzi.  Poznamy jesienny las, jego roślinność i mieszkańców. Dowiemy się, jakie grzyby są jadalne a jakie trujące oraz poznamy zasady zachowania w lesie.

IV tydzień - „W zdrowym ciele zdrowy duch” . Będziemy rozmawiać na temat zdrowego odżywiania się, co powinniśmy jeść, by mieć dużo siły i energii, i jak się ubierać, żeby nie zachorować. Będziemy rozpoznawać różne gabinety lekarskie oraz narzędzia niezbędne w pracy lekarzy różnych specjalności, na przykład pediatry, stomatologa, laryngologa.

V tydzień - „Przygotowania się zwierząt do zimy”.  Będziemy rozwijać zainteresowania przyrodnicze, doskonalić umiejętności wypowiadania się na dany temat. Będziemy rozpoznawać i nazywać leśne zwierzęta oraz opisywać ich wygląd. Zapoznamy się ze sposobami przygotowywania się zwierząt do zimy.

Ważne wydarzenia:
•    9.10.2019  – program artystyczny Bzika pt. „Teatralne ABC”
•    10.10.2019r.- (czwartek) „Owocowy Bal”- bardzo proszę przebrać w tym dniu dziecko za wybrany owoc.
•    22.10. 2019 – Pasowanie na przedszkolaka
•     „Urodziny Kubusia Puchatka”

Wychowawca grupy „Tulipanki”
                            mgr Romana Szulczyńska