DRODZY  RODZICE!

Witam Was bardzo serdecznie w Nowym Roku 2021. Styczeń to miesiąc w którym dwa pierwsze tygodnie to ferie zimowe zatem życzę wszystkim, którzy zostają w domach udanego i bezpiecznego wypoczynku.

W kolejnych tygodniach będziemy zajmować się następująca tematyką.

Tydzień trzeci – „Moja Babcia i mój Dzidek” – porozmawiamy o swoich dziadkach. Sprawdzimy czy dzieci pamiętają jakie imiona mają ich dziadkowie. Opowiemy sobie o roli, jaką pełnią dziadkowie w rodzinie, o ich opiece nad wnukami. Przygotujemy dla nich małą niespodziankę. (o szczegółach jeszcze poinformuję)

Czwarty tydzień – „Zima i zwierzęta” - Porozmawiamy o ptakach – poznamy ich nazwy i omówimy ich wygląd. Utrwalimy nazwy zwierząt leśnych. Wyjaśnimy sobie dlaczego w okresie zimowym należy dokarmiać ptaki i pomagać zwierzętom leśnym. Utrwalimy wygląd i nazwy figur geometrycznych. Rozwijać będziemy orientację przestrzenną.

Ważniejsze wydarzenia stycznia:
-  Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy w przedszkolu