Drodzy Rodzice!

Zbliżają się wakacje. W miesiącu czerwcu podsumujemy miniony rok .Porozmawiamy o nadchodzących wakacjach,  o bezpieczeństwie podczas wakacyjnych zabaw oraz o miejscach   letniego wypoczynku. Powtórzymy i utrwalimy wiadomości zdobyte   przez dzieci w ciągu roku szkolnego.

ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZE:
1.    Doskonalenie nabytych w ciągu całego roku umiejętności i sprawności
2.    Eksperymentowanie: poszerzanie doświadczeń plastycznych poprzez łączenie kolorów.
3.    Obserwowanie przyrody w ogrodzie przedszkolnym w związku ze zbliżającą się porą roku:
-    bogactwo kwiatów, obserwacja krążących owadów nad kwiatami,
-    określanie pogody i zjawisk charakterystycznych dla lata,
4.    Poznanie sposobów spędzania czasu wolnego podczas wakacji.
5.    Zwrócenie uwagi na zachowanie bezpieczeństwa podczas wakacji.
6.    Dostarczenie wiedzy o sposobie ochrony przyrody.

01  czerwca obchodzić będziemy w przedszkolu Dzień Dziecka.
W czerwcu rozmawiać będziemy o zmianach, które wpływają na poprawę naszego środowiska w związku z przypadającym w czerwcu Światowym Dniem Ochrony Środowiska.

Wszystkim Rodzicom, bardzo dziękuję za współpracę i życzę udanych, słonecznych wakacji.

Wychowawca grupy „Konwalie

mgr Dorota  Waliszewska - Kot