Drodzy Rodzice!

Ostatni miesiąc 2019 roku obfitować będzie w wiele miłych przeżyć. W tym miesiącu rozmawiać będziemy o przygotowaniach do świąt  i odwiedzinach Mikołaja. 6 grudnia Mikołajki w przedszkolu. Proszę, aby dzieci w tym dniu przyszły w mikołajkowych czapkach.

W grudniu rozmawiać będziemy również  o świątecznych tradycjach i o tym, w jaki sposób obdarowywać innych prezentami i jak zachować się podczas ich przyjmowania.    Dzieci wspólnie z wychowawcą wezmą udział w Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej pt.”Idą święta, nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj” organizowanej przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg. Celem  kampanii jest zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. Podkreślać będziemy wyjątkowość łączących nas więzi   i osobistych relacji w świecie, w którym bardzo ważną rolę odgrywają technologie informacyjno-komunikacyjne. Dzieci będą rozwijały empatię  i wrażliwość na potrzeby innych ludzi. Obdarują własnoręcznie wypisanymi kartkami najbliższych oraz osoby samotne. Przygotują też pod kierunkiem swoich nauczycieli „ Świąteczne spotkanie” dla najbliższych.

16 grudnia o godzinie 15.00  pragniemy wspólnie z Państwem przeżyć te najpiękniejsze rodzinne święta.

Kalendarium:

-06 grudnia2019- Mikołajki
-16 grudnia godz.15.00- „Świąteczne spotkanie”

Wigilia…,choinka…,blask świec…
Czas zadumy , miłości , przebaczenia.
Szczególny czas widzenia człowieka ,
który czuje , pragnie, cieszy się i oczekuje.
Niech spełnią się nasze głęboko ukryte marzenia.
Niech Nowy Rok przyniesie zdrowie , radość i przyjaźń.

Wychowawca grupy „Żonkile"
                                                                                               mgr Dorota  Waliszewska - Kot