Szanowni Rodzice!

Zbliżają się wakacje. W miesiącu czerwcu podsumujemy miniony rok .Porozmawiamy o nadchodzących wakacjach, o bezpieczeństwie podczas wakacyjnych zabaw oraz o miejscach letniego wypoczynku. Powtórzymy i utrwalimy wiadomości zdobyte przez dzieci w ciągu roku szkolnego.

ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZE:
1. Doskonalenie nabytych w ciągu całego roku umiejętności i sprawności
2. Obserwowanie przyrody w ogrodzie przedszkolnym w związku ze zbliżającą się porą roku:
- bogactwo kwiatów, obserwacja krążących owadów nad kwiatami,
- określanie pogody i zjawisk charakterystycznych dla lata,
3. Poznanie sposobów spędzania czasu wolnego podczas wakacji.
4. Zwrócenie uwagi na zachowanie bezpieczeństwa podczas wakacji.
5. Dostarczenie wiedzy o sposobie ochrony przyrody-rozmawiać będziemy o zmianach, które wpływają na poprawę naszego środowiska w związku z przypadającym w czerwcu Światowym Dniem Ochrony Środowiska.

KALENDARIUM
-01 czerwca -Dzień Dziecka.
-02 czerwca-Olimpiada Sportowa
-03 czerwca-Dzień Roweru
-07 czerwca-wycieczka do Kucharek „Spacer z alpaką”
-09 czerwca 16.15 zebranie z Rodzicami

Wszystkim Rodzicom, bardzo dziękuję za współpracę i życzę udanych , słonecznych wakacji.

Wychowawca grupy „Konwalie

mgr Dorota  Waliszewska - Kot