Szanowni Rodzice!

Początek miesiąca października– to opowieści o jesieni i zwierzętach przygotowujących się do zbliżającej się zimy. Rozmawiać będziemy też o jesiennym sadzie i ogrodzie. Utrwalać będziemy kolory, których dostarczy nam sama przyroda. Będziemy opowiadać o jesieni wykorzystując własne obserwacje , literaturę , muzykę i plastykę oraz wykonując jesienne eksperymenty. Nadal będziemy rozwijać u dzieci sprawność manualną oraz doskonalić czynności samoobsługowe w szatni i łazience. Aktywizować będziemy myślenie, rozwijanie poprawnej wymowy poprzez udzielanie odpowiedzi na stawiane przez nauczyciela pytania.
Stosować będziemy zasadę; „w zdrowym ciele zdrowy duch” poprzez uczestnictwo w zabawach organizowanych na świeżym powietrzu. Dzieci dowiedzą się co należy robić, gdy ktoś źle się czuje. Dowiedzą się co to jest piramida zdrowego żywienia.
Dzieci poznają litery: Oo ,Aa, Ee, Mm oraz cyfry 1,2,3. Dowiedzą się też jak wygląda kwadrat i trójkąt.
Każdego dnia dzieci będą aktywnie uczestniczyć w zabawach twórczych (głównie tematycznych, konstrukcyjnych i ruchowych).Będą rozwijały samodzielność i umiejętność współpracy w grupie.
Serdecznie dziękuję Rodzicom za współpracę i przygotowanie niespodzianek z okazji Dnia Chłopca.

Wychowawca grupy „Konwalie

mgr Dorota  Waliszewska - Kot