Drodzy Rodzice!

W pierwszym tygodniu  stycznia rozpoczynamy od tematyki związanej z Nowym Rokiem . Dzieci poszerzą swą wiedzę na temat sposobów odmierzania czasu oraz utrwalą informacje o cykliczności pór roku. Utrwalą nazwy dni tygodnia. Rozwijać będą pamięć poprzez omawianie tygodniowego kalendarza aktywności grupy oraz odtwarzanie informacji w nim zawartych. Rozwiną kompetencje  matematyczne poprzez utrwalenie znajomości nazw miesięcy w roku i informacji o ich przemienności.

W czwartek 9 stycznia 2020 o godz.15.00 zapraszam Rodziców i dzieci z naszej grupy na „Zabawy interakcyjne wspierające rozwój emocjonalny dzieci w wieku przedszkolnym”.( duża sala)

Kolejny tydzień poświęcimy tematyce zimowej. Dzieci zapoznają się ze zmiennymi właściwościami śniegu przeprowadzając eksperymenty i zabawy badawcze. Podczas zabaw w Pleszewskiej Dwójce 13 stycznia 2020 rozbudzać będziemy  u dzieci zainteresowania  przyrodnicze oraz nauczymy ich prowadzenia obserwacji, samodzielnego myślenia, wyciągania trafnych wniosków z przeprowadzonych doświadczeń, eksperymentów i zjawisk przyrodniczych .

Kolejny tydzień poświęcony będzie tematyce : „ Moja Babcia  i mój Dziadek”. Dzieci będą przygotowywały  dla swoich Kochanych gości  przedstawienie   pt. „Kopciuszek” oraz upominki. Uroczystość odbędzie się w naszym przedszkolu w czwartek 16 stycznia 2020 o godz.10.00
27 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe. Mamy nadzieję ,że zimowa aura pozwoli dzieciom na wspaniałe spędzanie czasu na świeżym powietrzu -na wspólnych zabawach na śniegu i lodzie.

WAŻNE DATY:
-09 stycznia godz.15.00 „Zabawy interakcyjne wspierające rozwój emocjonalny dzieci w wieku przedszkolnym”
-13 stycznia –„Zimowe eksperymenty w Pleszewskiej Dwójce
-16 stycznia 2020- godz.10.00 Dzień Babci i Dziadka