Drodzy Rodzice!

Początek miesiąca października upłynie nam na zdobywaniu wiadomości o jesiennej przyrodzie. Utrwalać będziemy kolory , których dostarczy nam sama przyroda. Będziemy opowiadać o jesieni  wykorzystując własne obserwacje , literaturę , muzykę i plastykę.

Od października zaczynam z dziećmi realizację kolejnej II edycji Innowacji Pedagogicznej Mali Przyrodnicy Pleszewskiej Dwójki  I Przedszkola Słonecznego-Badacze i Obserwatorzy „Cztery pory roku”.  Mali naukowcy  z Przedszkola Słonecznego i  Pleszewskiej Dwójki przy pomocy bezpiecznych odczynników, sprzętu do majsterkowania pod czujnym okiem realizatorów innowacji  ( wychowawcy grupy „Żonkile” oraz nauczycieli Pleszewskiej Dwójki ) będą kontynuować odkryte już w przedszkolu niektóre  prawa biologii, fizyki i chemii. Eksperymenty dla dzieci będą połączeniem świetnej zabawy i sporej dawki wiedzy, zdobywanych podczas odkrywania zagadek otaczającego nas świata. Wykonywanie nieskomplikowanych doświadczeń związanych z czterema porami roku to niezwykle pouczająca przygoda, która zaprocentuje u dzieci zainteresowaniami  z dziedzin ścisłych.  Pierwsze zajęcia pod hasłem „Szalona zabawa i szalone jesienne eksperymenty” już 28 października w Pleszewskiej Dwójce.                                                                                                                                         

W tym miesiącu rozpoczynam realizację Ogólnopolskiego Projektu Edukacji Prozdrowotnej „Zdrowo jem, więcej wiem” objętego honorowym patronatem przez Pierwszą Damę RP. Udział w projekcie pozwoli dzieciom na zdobycie wiedzy o zdrowym odżywianiu oraz wyrobienie prawidłowych nawyków żywieniowych, a także zdobycie cennych umiejętności takich jak praca w grupie.

Wspólnie z dziećmi przystąpię do II edycji  Międzynarodowego Projektu „Piękna nasza Polska cała”, którego celem jest wychowanie do wartości przez kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych.

KALENDARIUM:
09.10.2019 –Teatralne ABC- BZIK
28.10.2019-jesienne zajęcia innowacyjne w Pleszewskiej Dwójce

                                                                                                                                                                                                                     

                                                                                                Wychowawca grupy „Żonkile"
                                                                                               mgr Dorota  Waliszewska - Kot

Dbamy o Wasze Pociechy

twittergallerycontact