Drodzy Rodzice!

W miesiącu czerwcu podsumujemy miniony rok. Porozmawiamy o nadchodzących wakacjach oraz o bezpieczeństwie podczas wakacyjnych zabaw oraz o miejscach letniego wypoczynku. Powtórzymy i utrwalimy wiadomości zdobyte przez dzieci w ciągu roku szkolnego.

ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZE:
1.    Doskonalenie nabytych umiejętności i sprawności w ciągu całego roku.
2.    Eksperymentowanie: poszerzanie doświadczeń , wyjaśnianie podstawowych mechanizmów i zjawisk zachodzących w przyrodzie
3.    Obserwowanie przyrody w ogrodzie przedszkolnym w związku ze zbliżającą się porą roku:
4.    Poznanie sposobów spędzania czasu wolnego podczas wakacji.
5.    Zwrócenie uwagi na zachowanie bezpieczeństwa podczas wakacji.
6.    Dostarczenie wiedzy o sposobie ochrony przyrody.

Kalendarium:
03  czerwca –udział w X Przeglądzie tanecznym „Tańcz razem z nami”
04 czerwca- Dzień Dziecka- „Rodzice Dzieciom”
06 czerwca- wycieczka do zakładu stolarskiego
07 czerwca- „Zdumiewające eksperymenty i zabawy z balonami”- samodzielne wykonanie eksperymentów przez dzieci z grupy „Żonkile” dla dzieci z grupy „Fiołki” (ZSP nr 2 w Pleszewie)
13 czerwca- wycieczka do Józefowa- „Wioska indiańska”
18 czerwca- zakończenie roku szkolnego- godz.14.00

Wszystkim Rodzicom, bardzo dziękuję za współpracę i życzę udanych,  słonecznych wakacji.

Wychowawca grupy „Żonkile"
                                                                                               mgr Dorota  Waliszewska - Kot