Drodzy Rodzice!

W miesiącu kwietniu  rozmawiać  będziemy o wiośnie. Obserwować będziemy otaczającą nas przyrodę .Poznamy kwiaty wiosenne, dowiemy się co słychać wiosną w świecie zwierząt. Wsłuchiwać się będziemy  w śpiewy ptaków oraz wszelkie odgłosy przyrody.
Z  przeprowadzonych w marcu hodowli roślin wyciągniemy stosowne wnioski.W kolejnych tygodniach nawiązywać będziemy do tradycji świątecznych.

Zgodnie z tradycją  odwiedzi nas  „Zajączek” .Proszę , aby dzieci przyniosły  podpisany koszyczek. Przed świętami podsumowanie konkursu na najpiękniejszy wiosenny kącik przyrody.

W kwietniu przypada Dzień Ziemi .Rozmawiać będziemy o naszej planecie  oraz o tym jak chronić środowisko . Kolejnym  zagadnieniem będzie zapoznanie ze sposobami dbania o swoje zdrowie .Dzieci dowiedzą się dlaczego ruch na świeżym powietrzu jest tak ważny.

W kwietniu kolejne zajęcia z eksperymentowania   w Pleszewskiej Dwójce.

Święto Narodowe -Uchwalenie Konstytucji 3 maja obchodzić będziemy wspólnie z młodzieżą Zespołu Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie, gdzie zaprezentujemy swoje talenty.

KALENDARIUM:
-02 kwietnia –Kiermasz Wielkanocny
-02 kwietnia-szydełkowanie z paniami z Centrum Wsparcia Inicjatyw Obywatelskich z Pleszewa
-03 kwietnia obejrzymy w przedszkolu przedstawienie z okazji Międzynarodowego Dnia Książki
-11 kwietnia-fotograf w przedszkolu
-12 kwietnia –eksperymenty w Pleszewskiej Dwójce
-15 kwietnia dzieci przynoszą koszyczki na „Zajączka”
-16 kwietnia – „Zajączek”
-24  kwietnia-teatrzyk „Zuzia i piraci” koszt 17 zł (wpłata do 12 kwietnia
-26 kwietnia- występ w Zespole Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie