Drodzy Rodzice!

W pierwszym tygodniu  lutego kultywować będziemy zwyczaje i tradycje związane z karnawałem .Rozwijać będziemy ekspresję ruchową w zabawie, stworzymy warunki do różnorodnej aktywności dzieci. Bal karnawałowy 05 lutego. Dzieci w tym dniu będą miały okazję wcielić się w różne postaci   i zaprezentować się na balu w pięknych strojach.

W drugim tygodniu lutego porozmawiamy o przyjaźni, życzliwym stosunku do innych .Wyjaśnimy znaczenie słów: „empatia” , „lojalność”, „przyjaciel”.

W kolejnym tygodniu podsumujemy swoje wiadomości i umiejętności. Zwrócimy uwagę na fakt, że każdy jest wyjątkowy i należy dużo ćwiczyć , żeby być mistrzem w danej dziedzinie. Rozwiniemy u dzieci umiejętność wyszukiwania różnych sposobów na smutek, pozytywnego nastawienia do codziennych sytuacji oraz radzenia sobie ze swoimi emocjami.  Dzieci będą uczestniczyły w lekcji bibliotecznej „W magicznym świecie Kamishibai”, na którą udamy się do Biblioteki Publicznej w Pleszewie .

W ramach „Spotkań z kulturą” udamy się do Muzeum Regionalnego w Pleszewie na wystawę lalek.

Ostatni tydzień poświęcimy muzyce oraz sylwetce wielkiego kompozytora Fryderyka Chopina.
Od miesiąca lutego do miesiąca kwietnia uczestniczymy w programie „Mamo, Tato co Wy na to?”. Jest to I edycja pilotażowa  wielkopolskiego programu organizowanego przez Pracowników Oddziału Oświaty Zdrowotnej   i Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej  w Poznaniu. Celem programu jest zwrócenie uwagi rodziców i opiekunów dzieci 5-6 letnich na specyfikę ich rozwoju, istotę zmian fizycznych i psychicznych, których doświadczają, ze szczególnym naciskiem na ich potrzeby, słabości i kryzysy. Otrzymacie Państwo od wychowawcy materiały i pomoce programowe (broszurę) wspólną dla dzieci i rodziców oraz zestaw kredek do realizacji zadań. Bardzo proszę o zapoznanie się z istotnymi dla wszystkich zagadnieniami. Z góry bardzo dziękuję!

KALENDARIUM:
-05 lutego- Bal Karnawałowy
-19 lutego- wycieczka do biblioteki, udział w lekcji bibliotecznej  „W magicznym świecie Kamishibai”
-wycieczka do Muzeum Regionalnego Pleszewie-wystawa lalek  (termin do uzgodnienia)

Wychowawca grupy „Żonkile"
                                                                                               mgr Dorota  Waliszewska - Kot