Drodzy Rodzice!

Za nami pierwszy miesiąc zabawy oraz zdobywania nowych informacji  i doświadczeń. Początek miesiąca października– to opowieści o „owocowym raju ”   i smacznych warzywach rosnących w naszych ogrodach.

6 października obchodzić będziemy „Święto pieczonego ziemniaka”. Kolejne tygodnie upłyną  nam na obserwacji przyrody jesienią. Rozmawiać będziemy o jesiennym parku i lesie .
Oczywiście ,aby dzieciom przybliżyć piękno jesiennego krajobrazu udamy się na spacer . Utrwalać będziemy kolory, których dostarczy nam sama przyroda. Będziemy opowiadać o jesieni wykorzystując własne obserwacje , literaturę , muzykę i plastykę. Nadal będziemy rozwijać u dzieci sprawność manualną oraz doskonalić czynności samoobsługowe w szatni i łazience. Aktywizować będziemy myślenie, rozwijanie poprawnej wymowy poprzez udzielanie odpowiedzi na stawiane przez nauczyciela pytania.
Stosować będziemy zasadę; „w zdrowym ciele zdrowy duch” poprzez uczestnictwo w zabawach organizowanych na świeżym powietrzu.

Podsumowaniem jesiennej tematyki w naszej grupie będzie „Witaminkowy bal”. Na balu (16 października) dzieci mogą wystąpić w strojach nawiązujących do swoich ulubionych owoców i warzyw.

Serdecznie dziękuję Rodzicom za współpracę i przygotowanie niespodzianek z okazji Dnia Chłopca.

Wychowawca grupy „Konwalie"
                                                                                               mgr Dorota  Waliszewska - Kot