bus

 Grupa Słoneczniki z Publicznego Przedszkola nr 3 Słoneczne zgłosiła swoją chęć udziału w projekcie realizowanym przez Miasto i Gminę Pleszew,  dofinansowanym z Funduszy Europejskich pn. „EKO Pleszew”.

Nadrzędnym celem projektu jest wzrost wiedzy i świadomości mieszkańców do zmian w postrzeganiu ich wpływu na środowisko naturalne poprzez edukację ekologiczną. Działania praktyczne będą realizowane w trzech obszarach tematycznych:
1. Czyste powietrze
2. Zmniejszenie ilości odpadów
3. Zdrowie z natury.

Projekt zakłada zorganizowanie i wyposażenie przedszkola w ekologiczny ogródek, dzięki któremu już od najmłodszych lat będzie można oswajać dzieci z tematem ekożywności i czystego środowiska. To również świetna okazja, aby nauczyć dzieci jak prowadzić ekouprawy,  wykorzystywać deszczówkę czy zastosować kompostownik. To także dobry czas zwrócenia uwagi na konieczność segregacji odpadów oraz ukazania do czego prowadzi działalność ludzi, która szkodzi środowisku poprzez zanieczyszczenia powietrza, wody i ziemi.

Wpajając od najmłodszych lat zasady życia zgodne z naturą możemy mieć pewność, że wychowamy pokolenie świadome ekologicznie i zdrowe.


Regulamin rekrutacji uczniów

Wzór formularza rekrutacyjnego

Informacja o rekrutacji szkoły podstawowe

Dbamy o Wasze Pociechy

twittergallerycontact