W ramach projektu Straży Pożarnej dzieci z Przedszkola „Słonecznego” uczestniczyły w zajęciach i zabawach pt.: „Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe”. „Stokrotki” i „Szafirki” układały puzzle przedstawiające zimowe zabawy na śniegu, historyjkę obrazkową w której przedstawione były „dobre i złe” zachowania na śniegu. Zabawy ruchowe „Jazda na sankach i na nartach” pozwoliły dzieciom na wyzwolenie swojej energii. Przedszkolacy przypomnieli sobie konieczne czynności dla zachowania zdrowia, zanim rozpoczniemy zabawy na śniegu i lodzie poprzez zabawy dramowe.

Bajki edukacyjne, które dzieci obejrzały, obrazowo przedstawiły co może się stać jeśli nie zachowamy zasad bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie. Na koniec wszystkie grupy otrzymały ulotki z wykazem zasad bezpiecznych ferii zimowych oraz kolorowanki.

Dodatkowo na gazetce dla rodziców została wywieszona seria zasad „Jak spędzić z dzieckiem bezpieczne ferie zimowe”. Przeprowadzone zajęcia uświadomiły dzieciom konieczność zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych oraz w czasie uprawiania sportów zimowych.