bus

W grudniu 2020 roku dzieci z Publicznego Przedszkola nr 3 „Słoneczne” w Pleszewie brały udział w EKO KONKURSIE ZIEMIA – WODA – POWIETRZE. Był to konkurs plastyczny w ramach projektu SMART PLESZEW  ZERO WASTE. Udział wzięło 11 grup.

Tematem pracy konkursowej było przedstawienie innowacyjnego i ekologicznego rozwiązania ochrony środowiska w naszym mieście zgodnie z ideą „ HUMAN SMART CITIES. Inteligentne miasta tworzone przez mieszkańców”. Pracę należało wykonać w ramach jednego z wybranych modułów: Ziemia, Woda, Powietrze.

Prace musiały być wykonane przez grupę w dowolnym formacie i technice. Nagrodę zdobyła grupa „Szarotki”- uzyskała II miejsce w kategorii przedszkoli., MODUŁ: WODA . Dzieci otrzymały nowoczesne urządzenie- ozonator.

Pozostałe grupy w podziękowaniu za aktywny udział  otrzymały komplet  pojemników do segregacji odpadów.