W minionym tygodniu Stokrotki spotkały się z „Wieżykiem” symboliczną maskotką Pleszewa. Odbyły wirtualną mini-wycieczkę „kolejką wąskotorową” na dworzec główny w Pleszewie, poznały ratusz, wysłuchały bajeczki o rodzince „Wieżyka”, wymyśliły mu nowe ubranko.

W podziękowaniu za piękne rysunki „Wieżyk” zaprosił dzieci na wirtualną przejażdżkę ulicami naszego miasta. Była też „Gimnastyka buzi i języka” z lusterkiem, dzieci rozpoznawały główne ulice w Pleszewie, nazywały znane miejsca, rozpoznawały budynek przedszkola z lotu ptaka oraz słuchały piosenki o Pleszewie.

W związku ze zbliżającym się „Dniem Flagi” dzieci podczas licznych zabaw poznały symbole narodowe przypomniały sobie piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem” oraz  wiersz „Kto ty jesteś”. Na zajęciach plastycznych wykonały małą flagę – Brawo! dla „młodych patriotów”.

Ponadto niektóre dziewczynki wcieliły się w rolę „małej kuchareczki”.

Ostatni dzień minionego tygodnia był bardzo ciekawy,  dzieci zostały zaproszone  przez „Kropelkę” do zabaw z okazji Dnia Czyściocha.