Po raz kolejny w ramach realizacji programu „Słoneczni - bezpieczni” do naszego przedszkola zawitali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewa.

Tym razem dzieci z grup „Maki”, „Żonkile”, „Stokrotki” zapoznały się z pracą strażaka, jego strojem oraz sprzętem wykorzystywanym podczas wypadków i pożarów. Dowiedziały się również, co to jest czujka dymu, do czego ona służy i jak należy zachowywać się podczas pożaru.  

Dziękujemy strażakom za przekazanie cennych informacji i poświęcony czas.

30.04.2019 r. dzieci z grupy „Szafirki” z Przedszkola nr 3 „Słoneczne”  uczestniczyły w audycji muzycznej przygotowanej przez szkołę Muzyczną w Pleszewie. Dzieci z dużym zaciekawieniem wysłuchały bajki bogato ilustrowanej muzyką wykonywaną na żywo przez młodych artystów  aktualnych uczniów szkoły, nierzadko absolwentów naszego przedszkola, co było dla nas dużą niespodzianką, a jednocześnie ogromną przyjemnością. Audycji towarzyszyła ciekawa i dowcipna prelekcja dzięki której dzieci żywo reagowały na zadawane pytania  dotyczące instrumentów pojawiających się na scenie.

Dzieci postawiły również pierwsze kroki na scenie, co prawda tym razem aby obejrzeć z bliska największy instrument na scenie czyli fortepian,  ale być może kolejnym razem staną na niej  już jako uczniowie tej szkoły. Pobyt w szkole upłynął w bardzo miłej atmosferze dzieci były zafascynowane wyglądem szkoły i umiejętnościami jej uczniów, towarzyszyły im niezapomniane przeżycia, które z pewnością rozbudziły w nich zainteresowanie muzyką.

Bardzo dziękujemy nauczycielom i uczniom za miło spędzony czas. Czekamy na kolejne spotkanie.

Dbamy o Wasze Pociechy

twittergallerycontact