Ogromną atrakcją dla dzieci były warsztaty z szydełkowania. Większość z nich pierwszy raz widziała to artystyczne zajęcie i „cudeńka” jakie powstają na szydełku.

Dzieci wspólnie z Paniami z Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich podejmowały próby szydełkowania ,a zaangażowanie i efekty pracy były ogromne. Każde dziecko wykonało dla siebie bransoletkę. Dziewczynki ozdobiły ją nawet pięknymi kwiatami. Dzieci przygotowały też według własnego pomysłu upominki dla najbliższych. Podczas warsztatów dowiedziały się, jak w prosty sposób można sprawić radość sobie i innym, w jaki sposób odkryć nowy , kreatywny świat.

Podejmowane próby szydełkowania były świetną zabawą dla dziecięcych paluszków  i nadgarstków. Szydełkowanie to sposób na spędzanie wolnego czasu z najbliższymi oraz antidotum na smutek, szarzyznę i nudę.

Organizatorkami warsztatów plastycznych były: wychowawczyni grupy „Żonkile” pani Dorota  i wychowawczyni grupy „Krokuski” pani Małgosia.

Organizatorki serdecznie dziękują Wspaniałym Paniom z Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich z Pleszewa za ogromne zaangażowanie, współpracę i przekazane dzieciom pozytywne doznania estetyczne.