„Idą święta, wielkanocne idą święta.
O tych świętach każdy zając pamięta.
Do koszyczka zapakuje słodycze,
I na święta Ci przyniesie moc życzeń.”

Już od początku kwietnia w naszym przedszkolu odczuwało się atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzieci poznawały zwyczaje i tradycje wielkanocne: malowały pisanki, robiły zajączki, kurczątka, dekoracje do kącików przyrody. We wtorek przedszkolaki z grupy „Maki” przedstawiły program artystyczny o zwyczajach wielkanocnych, jakie kultywujemy w naszym regionie.

Dzieci przebrane za kurczątka, pisanki czy zajączki opowiadały o zwyczajach np.: chowaniu upominków od ,,zajączka”, zdobieniu jajek, koszyczkach ze święconką a także o zwyczaju polewania wodą w Wielkanocny poniedziałek – śmigusie- dyngusie. Były piosenki, wierszyki okolicznościowe, no i życzenia wielkanocne.

W tym też dniu do naszego przedszkola przyszedł również „Zajączek Wielkanocny” i w tajemniczy sposób zostawił dla wszystkich dzieci prezenty ze smakołykami. Dzieci z wielką radością i wypiekami na twarzy szukały upominków zostawionych przez Zajączka. Był to wspaniały, pełen wrażeń dzień.

Dziękujemy Zajączkowi za prezenty i zapraszamy za rok.