Dzieci z grup Różyczki i Bratki wybrały się na wycieczkę autokarową do Kalisza. Celem tego wyjazdu był spektakl teatralny w CKiSz. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie przygotowane przez aktorów Teatru Banasiów z Warszawy.

Przedstawienie opowiadało o tym, że dzień jest coraz dłuższy, słońce mocniej świeci, a Zima nie ma zamiaru odejść. Nie pomagają nawet prośby młodej Wiosenki. W końcu słońce topi Zimę i pozostaje po niej tylko smutna Marzanna.

Dobra Wiosenka nie pozwala jej jednak utopić - Marzanna ma zostać strachem na wróble. Zajączek rozgłasza wszystkim, że nic już Wiośnie nie przeszkodzi obsypać kwieciem łąk i drzew. Tymczasem strach na wróble, zamiast pilnować pól, razem z krukiem chce odnaleźć ziarno, zniszczyć je i przywrócić rządy okrutnej Zimy!

Czy udało im się powstrzymać Wiosnę? Czy dowiedzieli się, gdzie jest ziarno? Na te pytania na pewno odpowiedzą nasze przedszkolaki.