Dzieci z grupy Bratki zaprosiły rodziców na swoje zajęcie. Celem tych zajęć jest pokazywanie rodzicom sposobu organizowania działań, podczas których dzieci zdobywają samodzielnie doświadczenia; są aktywne, a jednocześnie rozwiązują różne problemy.

Przedszkolaki pokazały jak witają się z swoimi kolegami w różnych językach. Obserwowały doświadczenia  dotyczące rozpuszczania mydła.

Dużo radości sprawiło dzieciom ćwiczenie  oddechowe  polegające na  robieniu kolorowej piany mydlanej.

W zabawie dydaktycznej Co do czego pasuje? dzieci dobierały przedmioty zgodnie z przeznaczeniem, np. szczoteczka, pasta do zębów, kubek , nitka dentystyczna służą do utrzymania w czystości zębów. Bardzo sprawnie wykonały zadanie dotyczące kodowania kubków do mycia zębów układające je zgodnie ze wzorem i kolorem.

Na koniec zaprezentowały zabawę ruchowa do piosenki Praczki.