„Woda to skarb! Woda to życie! Szanujmy ją należycie”!

W kwietniu do grupy „Szafirki” przyszła pani Małgosia, mama Zuzi Kubiaczyk, w celu przybliżenia dzieciom znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin.
Dzieci ubrane na niebiesko z wielkim zainteresowaniem słuchały skąd się bierze woda na ziemi, jak woda krąży w przyrodzie i jak to się dzieje, że woda leci z kranu.

Podczas zajęcia starszaki dowiedziały się, dlaczego i w jaki sposób należy oszczędzać wodę (np.: zakręcać kran, aby woda nie kapała, brać szybki prysznic, zmywać naczynia w zmywarce, wodę do mycia zębów nalewać do kubka) i czego nie należy wrzucać do toalety (np.: nawilżonych chusteczek, pieluch, gumy do żucia, resztek jedzenia, patyczków kosmetycznych, płatków kosmetycznych itp.).
Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało poradnik rysunkowy – „Jak oszczędzać wodę”, kolorowankę „Przygody Klozeciaka” oraz dyplom „Przyjaciela wody”.

Dzięki Pani Małgosi wszystkie przedszkolaki z grupy „Szafirki” już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY!

Dziękujemy Pani Małgorzacie Kubiaczyk za przekazaną wiedzę i poświęcony czas.