17.04.2019r. przedszkolaki  ze „Słonecznego” obchodziły „Dzień Ziemi”. Z tej okazji obejrzały teatrzyk kukiełkowy pt. „Królewna Śmieszka i ekoludek”, którego celem  było popularyzowanie postaw proekologicznych oraz uświadomienie jakie zagrożenia wiążą się z zanieczyszczeniem naszej planety.

Następnie dzieci wzięły udział w quizie przyrodniczym , w którym miały okazję wykazać się zdobytą wiedzą ekologiczną. Wszystkie grupy naszych przedszkolaków otrzymały eko – kolorowanki.

Kolejnym punktem było rozstrzygnięcie konkursu na  najpiękniejszy kącik przyrody. Dzieci ze wszystkich grup od początku wiosny prowadziły w swoich salach hodowlę różnorodnych roślin, systematycznie pielęgnowały i podlewały,  dzięki czemu kąciki zamieniły się w kolorowe „ogródki”.

Wyróżnienie otrzymały grupy: „Maki”, „Różyczki”, „Niezapominajki” oraz „Stokrotki”. Pozostałe grupy nagrodzone zostały dyplomami oraz upominkami.