Dnia 4 kwietnia br. dzieci z grupy „Maki” i „Szafirki” uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Oczyszczalni Ścieków w Zielonej Łące. Podczas wycieczki przedszkolaki dowiedziały się jak funkcjonuje oczyszczalnia, poznały poszczególne etapy oczyszczania wody poprzez filtrowanie, a następnie oczyszczanie jej za pomocą odpowiednich bakterii. Obserwowały pracę tych bakterii w specjalnych zbiornikach wodnych, a później w laboratorium obejrzały je pod mikroskopem.

Wykonane przez panie eksperymenty m.in. „burza w próbówce”, „pasta do zębów dla słoni” czy „nadmuchiwanie balonika” dały dzieciom dużo radości. Potem obejrzały sterownię, w której mieszczą się komputery sterujące oczyszczalnią. Było to niezwykłe przeżycie dla przedszkolaków.

Dzięki tej wycieczce przedszkolacy uzmysłowili sobie, ile wysiłku trzeba włożyć w oczyszczanie ścieków, uzdatnianie wody i jak ważny jest to proces.

Po Oczyszczalni Ścieków oprowadzała nas pani kierownik Dorota Olejniczak, eksperymenty wykonały panie: P. Karpińska M. Chlasta a informacje o funkcjonowaniu oczyszczalni przekazał nam pan P. Furmankiewicz.

Dzieci wraz z wychowawczyniami panią Romką i Ulą podziękowały za spotkanie i przekazaną wiedzę.

Dbamy o Wasze Pociechy

twittergallerycontact