W piątek 31 marca, przedszkole zamieniło się w Akademię Zdrowego Uśmiechu. Dzieci z naszego przedszkola udały się z wizytą do gabinetu stomatologicznego .Pani stomatolog przeprowadziła warsztaty z profilaktyki i higieny jamy ustnej, dzieci zapoznały się z przyrządami znajdującymi się w  gabinecie dentystycznym i nauczyły się, jak prawidłowo szczotkować ząbki. Dzieci obejrzały też film pt. „Różowe landrynki”                         

Poniedziałek  przebiegał pod hasłem: „Przedszkole czystych rąk”. Wychowankowie  przedszkola dowiedzieli się , dlaczego należy często myć ręce.
W zdrowym ciele zdrowy duch”- to myśl przewodnia kolejnego dnia Tygodnia Zdrowia. Dzieci  wraz z opiekunami udały się na wycieczkę do Fitness Club Atlas znajdującego się na ulicy Sportowej w Pleszewie. Tam czekała na nich trener Patrycja , która poinformowała wszystkich jakie ogromne znaczenie  w życiu każdego człowieka ma ruch. Przygotowała  dla dzieci „mini trening”. Dzieci zwiedzały też siłownię i z zaciekawieniem oglądały przyrządy, na których trenowali dorośli.

W środę dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Przedszkolaki zapoznały się z piramidą zdrowego żywienia, a w ramach zajęć praktycznych dostały śniadanie w formie szwedzkiego stołu, dzięki czemu zgodnie ze słowami piosenki "witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki" samodzielnie skomponowały kolorowe i zdrowe kanapki.

Czwartek był dniem podsumowującym Tydzień Zdrowia w „Słonecznym”. Dzieci porządkowały zabawki w swoich salach .Były uczestnikami koncertu „ Dbamy o nasze zdrowie”. Dla rodziców – organizator Tygodnia zdrowia pani Dorota  przygotowała broszury informacyjne -„Trzymaj formę” .

Tydzień zdrowia,,  to świetna okazja, by za pomocą zabawy zaszczepić w dzieciach zdrowe nawyki i uświadomić im w atrakcyjny sposób, że zdrowe odżywianie, sport i dbałość o higienę są dla nich bardzo ważne.

Dbamy o Wasze Pociechy

twittergallerycontact