Po raz kolejny w ramach realizacji programu „Słoneczni - bezpieczni” do naszego przedszkola zawitali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewa.

Tym razem dzieci z grup „Maki”, „Żonkile”, „Stokrotki” zapoznały się z pracą strażaka, jego strojem oraz sprzętem wykorzystywanym podczas wypadków i pożarów. Dowiedziały się również, co to jest czujka dymu, do czego ona służy i jak należy zachowywać się podczas pożaru.  

Dziękujemy strażakom za przekazanie cennych informacji i poświęcony czas.

30.04.2019 r. dzieci z grupy „Szafirki” z Przedszkola nr 3 „Słoneczne”  uczestniczyły w audycji muzycznej przygotowanej przez szkołę Muzyczną w Pleszewie. Dzieci z dużym zaciekawieniem wysłuchały bajki bogato ilustrowanej muzyką wykonywaną na żywo przez młodych artystów  aktualnych uczniów szkoły, nierzadko absolwentów naszego przedszkola, co było dla nas dużą niespodzianką, a jednocześnie ogromną przyjemnością. Audycji towarzyszyła ciekawa i dowcipna prelekcja dzięki której dzieci żywo reagowały na zadawane pytania  dotyczące instrumentów pojawiających się na scenie.

Dzieci postawiły również pierwsze kroki na scenie, co prawda tym razem aby obejrzeć z bliska największy instrument na scenie czyli fortepian,  ale być może kolejnym razem staną na niej  już jako uczniowie tej szkoły. Pobyt w szkole upłynął w bardzo miłej atmosferze dzieci były zafascynowane wyglądem szkoły i umiejętnościami jej uczniów, towarzyszyły im niezapomniane przeżycia, które z pewnością rozbudziły w nich zainteresowanie muzyką.

Bardzo dziękujemy nauczycielom i uczniom za miło spędzony czas. Czekamy na kolejne spotkanie.

26.04.2019r.  Przedszkolaki z przedszkola „Słoneczne” z dwóch najmłodszych grup : „Szarotki” i „Niezapominajki” udały się  na wycieczkę do Przedsiębiorstwa Komunalnego. Dzieci poznały sposoby segregowania śmieci , a następnie same segregowały śmieci do właściwych pojemników oraz  dowiedziały się co to jest recykling i na czym polega. Miały też okazję same wykonać papier .

„Powiedz mi, a zapomnę,
pokaż – a zapamiętam,
pozwól mi działać, a zrozumiem!”
                         Konfucjusz

Ważnym elementem nauki poprzez zabawę jest rozwój u dzieci ich naturalnej pasji odkrywania świata poprzez min. ciekawe eksperymenty fizyczne jak i chemiczne, które pokażą zjawiska z najbliższego otoczenia. 

Przedszkolaki z grupy Bratki wspólnie z panią Hanią wykonywały eksperyment, który  miał na celu pokazanie, że ogień potrzebuje tlenu aby mógł się palić. Dzieci miały okazje zaobserwować, że płomień świecy palił się dzięki tlenowi, a gdy tlenu pod słoikiem zabrakło, płomień zgasł.

Powietrze, które zostało w słoiku, oziębiło się i skurczyło. Dzięki temu powstało miejsce dla wody, która została wessana do słoika.

Wielkanoc jest okresem przepełnionym radością i od najmłodszych lat kojarzy nam się z głęboką tradycją i wzniosłą atmosferą. Wraz z nią wita nas wiosna, słońce spędza z nami coraz więcej chwil, a najmłodsi czują pierwsze powiewy wiosny. 

Warsztaty Wielkanocne to nowoczesna forma konfrontacji najmłodszych z tradycją zdobienia jajek i świetna okazja do rozwinięcia artystycznych skrzydeł. Tak też i było w naszym przedszkolu w grupie „Krokuski”.

W ostatnim tygodniu przed Wielkanocą dzieci ozdabiały wielkanocne jajka, wykonywały koszyczki wielkanocne, a także malowały ‘Żółte kurczaczki”. Wszystko to sprawiło dzieciom ogromną radość.  Wykonane prace  umieściły na wystawce w szatni.

Dbamy o Wasze Pociechy

twittergallerycontact