W ramach Międzynarodowego Projektu „Piękna nasza Polska cała” w grupach:  „Żonkile” i „Krokuski”z Publicznego Przedszkola nr 3 „Słoneczne” w Pleszewie odbyły się warsztaty plastyczne „Te polskie kwiaty dla Mamy i Taty”.

Dzieci wspólnie z Paniami z Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich podejmowały próby szydełkowania. Dzieci były zafascynowane tworzeniem ozdóbek z wełny. Każde dziecko wykonało dla siebie bransoletkę i ozdobiło ją przygotowanymi przez zaproszonych gości kwiatkami.

Dzieci przygotowały też według własnego pomysłu upominki dla najbliższych- laurki., które wręczyłyrodzicom na uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty.

Organizatorkami warsztatów plastycznych były: wychowawczyni grupy „Żonkile” pani Dorota  i wychowawczyni grupy „Krokuski” pani Małgosia. Zadanie numer 6 uważamy za wykonane.