Dla dzieci z grupy „Żonkile” z Przedszkola Słonecznego udział w tak prestiżowym dla wielkopolski festiwalu był ogromnym przeżyciem. Występowały na scenie w Zespole Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie  przed ogromną widownią oraz przedstawicielami Cechu Rzemiosł Różnych prezentując swoje talenty o tematyce związanej z zawodami.

Dzieci sprawdziły też swoje umiejętności aktywnie działając na wszystkich stanowiskach festiwalowych. Samodzielnie wykonały dla swoich mam kolczyki, na stanowisku stolarskim i dekarskim z ogromnym zaangażowaniem wbijały gwoździe. Zainteresowały się też pracą malarza, mechanika samochodowego, hydraulika, szklarza itp.

Pierwszy raz miały okazję zobaczyć jak powstają gliniane dzbanki wykonywane przez garncarza.

Pyszne babeczki degustowane na stanowisku cukierniczym oraz kosz z upominkami  wręczony dzieciom w podziękowaniu za program artystyczny przez panią dyrektor Iwonę Kałużną osłodziły deszczową aurę.

Dzieci w wyniku spotkań z przedstawicielami różnych zawodów miały okazję poznać zasady pracy, zakres czynności, wyposażenie jakie jest niezbędne przy wykonywaniu poszczególnych zadań, a tym samym rozbudziły w sobie pasję do poznawania wybranego zawodu.

Aktywne zajęcia  z preorientacji zawodowej zorganizowała dzieciom z grupy „Żonkile” wychowawczyni- pani Dorota.