Wszyscy z pewnością czujemy już zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Święta dla nas bardzo wyjątkowe i jakże ważne.

To święta, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Każdy z nas z pewnością nie może doczekać się spotkania z najbliższymi przy wigilijnym stole, dzielenia się opłatkiem przy składaniu życzeń płynących prosto z naszych serc, śpiewania kolęd przy pięknych choinkach, bijących ciepłym i przytulnym światłem. Oczekiwanie na nadejście tych magicznych świąt stwarza okazję do wspólnego spotkania i wspólnego kolędowania w przedszkolu.

W tym roku o przygotowanie przedszkolnego kolędowania zadbały dzieci z grupy  „Niezapominajki” wraz z paniami Eweliną oraz Ewą. Nasze dzieci przygotowały na tę okoliczność przedstawienie pt. „Choinka dla śnieżynek”. Kolędowanie odbyło się dnia 20 i 22.12.2016 roku.

Dzieci przedstawiły przygotowaną część artystyczną najpierw pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej, a następnie dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pleszewie. W trakcie całego przedstawienia dzieci odśpiewały również szereg wspaniałych i dobrze wszystkim znanych kolęd i pastorałek między innymi: „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Dzisiaj w Betlejem”, itd.

Dzieci włożyły w przygotowania tej uroczystości wiele trudu i pracy, jednak efekt końcowy przyniósł gromkie brawa od przybyłych gości.

Dbamy o Wasze Pociechy

twittergallerycontact