Przedszkole nr 1 „Bajka” w Pleszewie realizuje projekt: „Bajkowe Teatralia – klasycy literatury dziecięcej w spektaklach teatralnych przedszkolaków”, który otrzymał nagrodę i dofinansowanie w II edycji programu grantowego Fundacji ORLEN: „Moje miejsce na Ziemi”. Projekt realizowany jest we współpracy z Domem Kultury w Pleszewie. Patronat medialny nad projektem objęło „Życie Pleszewa”.

link do spektakli  https://www.youtube.com/watch?v=w8F4hJAGRTU&ab_channel=ZajezdniaKulturywSieci

Celem podjętych działań projektowych jest m.in. rozwój lokalnego teatru dziecięcego, edukacja teatralna dzieci w przedszkolach Miasta, Gminy i Powiatu Pleszewskiego, popularyzowanie utworów klasyki literatury dziecięcej z wykorzystaniem małych form teatralnych, a także rozwijanie nawyków korzystania z życia kulturalnego wśród młodych odbiorców.

Realizacja projektu rozpoczęła się w styczniu 2020 r. i została przerwana przez pandemię. W styczniu i w lutym w Zajezdni Kultury odbyły się  warsztaty teatralne dla nauczycieli przedszkoli. Przed nami jeszcze XVIII Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych: „Witajcie w naszej bajce”, spektakl teatralny dla uczestników Przeglądu Teatrzyków Przedszkolnych i lokalnej społeczności oraz wystawa fotograficzna.
Serdecznie zapraszamy na etiudy teatralne na motywach utworów Jana Brzechwy i Juliana Tuwima w wykonaniu przedszkolaków, a także na spektakl Teatru Fuzja pt.: "Ciocia Jadzia". Życzymy miłych wrażeń.

Dbamy o Wasze Pociechy

twittergallerycontact