konkurs recytatorski

  • Konkurs recytatorski 2023r.

    22.03.2023r w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Recytatorski.  Uczestnicy konkursu zaprezentowali wiersze polskich poetów dziecięcych m.in. J. Tuwima  czy też J. Brzechwy.

    Celem konkursu jest rozwijanie predyspozycji i talentu recytatorskiego naszych przedszkolaków.

    Wyróżnienie w konkursie otrzymali : Maja Kosmowska z grupy „Fiołki” oraz Agata Grobelna z grupy „Słoneczniki”. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki.


  • Przegląd wierszy

    24 kwietnia 2026 r. odbył się XXI Przegląd Wierszy dla Dzieci „Ulubione wiersze przedszkolaka” – Pleszew 2026, który zgromadził wielu młodych miłośników poezji dziecięcej. Publiczne Przedszkole nr 3 „Słoneczne” w Pleszewie z dumą reprezentowały dwie utalentowane uczestniczki: Lena S. z grupy „Słoneczniki” oraz Julia G. z grupy „Różyczki”.
    Dziewczynki zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie na bardzo wysokim poziomie, zachwycając zarówno jury, jak i publiczność. Szczególny sukces odniosła Julia G., która zdobyła I miejsce w najmłodszej kategorii wiekowej. Jej występ wyróżniał się nie tylko doskonałą pamięcią i dykcją, ale także wyjątkową interpretacją utworu i naturalną swobodą sceniczną.
    Udział w przeglądzie był dla dzieci nie tylko okazją do zaprezentowania swoich talentów, ale także cennym doświadczeniem i źródłem radości oraz dumy dla całej społeczności przedszkolnej.

  • XVII Przegląd Wierszy Dla Dzieci

    20 maja w Przedszkolu nr 2 „Miś Uszatek” odbył się XVII PRZEGLĄD WIERSZY DLA DZIECI pt. „Ulubione wiersze przedszkolaka”- Pleszew 2021/2022. Nasze przedszkole reprezentowali: Aleksandra Majewska z grupy „Maki” oraz Szymon Gwiazda z grupy „Niezapominajki”. Aleksandra Majewska zaprezentowała wiersz D. Gellner „Bosa osa”, a Szymon Gwiazda wiersz J. Tuwima „Okulary”.

    Jury oceniając dzieci wzięło pod uwagę: odpowiedni dobór wiersza i jego pamięciowe opanowanie, interpretacje tekstu oraz ogólne wrażenie artystyczne. Po burzliwych obradach przyznano 6 wyróżnień.

    Dzieci z naszego przedszkola Aleksandra oraz Szymon wykazali się niebywałymi zdolnościami recytatorskimi i zdobyli wyróżnienia- serdecznie gratulujemy!

    Wszyscy uczestnicy konkursu za piękną recytację i udział w konkursie otrzymali gromkie brawa, pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Dbamy o Wasze Pociechy

twittergallerycontact