Jak co roku dzieci z przedszkola przyłączyły się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 13 stycznia 2017 r. przedszkolaki ubrane w czerwone koszulki wrzucały do puszki przyniesione z domu pieniążki. W zamian za to otrzymały serduszka z logo WOŚP.

W tym  dniu zebrały się także na jednej  sali i z przewodnim  hasłem „Dziś Przedszkolaki z Wielką Orkiestrą grają, bo wielkie  serca mają”  uczestniczyły w różnych konkurencjach przygotowanych przez panie Beatę, Magdę, Anetę i Olę. Zadaniem dzieci było m.in. wyszukanie wśród różnokolorowych serduszek tych najważniejszych-czerwonych, rozwiązywanie zagadek o służbach ratunkowych oraz dobieranie postaci lekarza , policjanta i strażaka do ich pojazdów.

Najciekawszym wydarzeniem tego dnia było jednak  oglądanie filmu edukacyjnego pt. „Doktor Kręciołek” oraz towarzyszący temu pokaz ratownictwa w wykonaniu Pana Tomasza Żuka oraz Pani Anny Szarpak. Dzieci  zapoznały się ze sprzętem medycznym, poznały zasady udzielania pierwszej pomocy,  po czym miały okazję samodzielnie wykonać sztuczne oddychanie na fantomach przyniesionych przez ratowników.

Podczas uroczystości pojawiło się także tzw.”Światełko do nieba”.

Podczas tegorocznej zbiórki zebraliśmy   1176zł i 3 euro. 

Serdecznie dziękujemy dzieciom, rodzicom oraz wszystkim pracownikom przedszkola.

Dbamy o Wasze Pociechy

twittergallerycontact