zajęcie otwarte dla rodziców

  • Co powinien wiedzieć każdy Polak?

    09.11. 2023r. w grupie „Różyczki” odbyło się zajęcie otwarte, w którym uczestniczyli zaproszeni przez dzieci goście . Podczas zajęcia przedszkolaki  m.in. poznały „Legendę o Lechu, Czechu i Rusie” ,

    a także utrwaliły wiedzę dotyczącą naszej ojczyzny.

    Serdecznie dziękujemy rodzicom za aktywny udział w spotkaniu.


  • Genowefa liczy kwiatki- zajęcie otwarte dla rodziców w grupie „Różyczki”

    7.05 dzieci z grupy „Różyczki” zaprosiły na zajęcia rodziców. W trakcie zajęć przedszkolaki rozmawiały o wiośnie na łące, rozpoznawały i nazywały wybrane kwiatki, doskonaliły umiejętność klasyfikowania i przeliczania. Na koniec pod czujnym okiem rodziców „Różyczki”  zasiały kwiatki, o które będą dbały w domu. 

  • Goście w grupie Bratki

    Zajęcia otwarte  są wycinkiem przedszkolnego życia, który może obserwować rodzic. To czas, kiedy mogą zapoznać się ze sposobami pracy dydaktyczno - wychowawczej w placówce, zaobserwować swoje dziecko w środowisku przedszkolnym i w relacjach rówieśniczych.

    Dzieci z grupy Bratki zaprosili swoich rodziców  aby prezentować umiejętności zdobyte w przedszkolu.

    Tematem zajęcia była Jesień w parku, w lesie – zabawy z kodowaniem.

  • Zajęcie otwarte w grupie „Bratki”

    Tematem zajęcia otwartego była „Wyprawa do zoo”.
    Dzieci wysłuchały opowiadania o Hani zwiedzającej zoo z tatą, po czym rozmawiały na temat jego treści, odpowiadając na pytania dotyczące odwiedzonych przez bohaterkę zwierząt oraz własnych doświadczeń związanych z wizytą w zoo. Kolejnym elementem była zabawa muzyczno-ruchowa przy piosence „Idziemy do zoo”.
    Dzieci wykonywały zadania przygotowane przez zwierzęta z zoo. Uporządkowały koperty z numerami od 1 do 5, klasyfikowały zwierzęta do odpowiednich zagród, dopasowywały fragmenty skóry do fotografii zwierząt, uczestniczyły w zabawie ruchowej „Małpka Filomena”, rozwijały umiejętności matematyczne podczas zabawy „Nakarm małpkę” oraz układały obrazki zwierząt z kilku części.
    W dalszej części zajęć dzieci wraz z rodzicami wykonały pracę plastyczną – ozdabiały słonika na szczęście. Wszystkie aktywności przebiegały w miłej atmosferze, a dzieci wykazywały duże zaangażowanie i chętnie uczestniczyły w proponowanych zadaniach.
    Na zakończenie przeprowadzono ewaluację zajęć. Dzieci wyrażały swoją opinię poprzez wybór uśmiechniętej lub smutnej buzi.

Dbamy o Wasze Pociechy

twittergallerycontact