Tematem zajęcia otwartego była „Wyprawa do zoo”.
Dzieci wysłuchały opowiadania o Hani zwiedzającej zoo z tatą, po czym rozmawiały na temat jego treści, odpowiadając na pytania dotyczące odwiedzonych przez bohaterkę zwierząt oraz własnych doświadczeń związanych z wizytą w zoo. Kolejnym elementem była zabawa muzyczno-ruchowa przy piosence „Idziemy do zoo”.
Dzieci wykonywały zadania przygotowane przez zwierzęta z zoo. Uporządkowały koperty z numerami od 1 do 5, klasyfikowały zwierzęta do odpowiednich zagród, dopasowywały fragmenty skóry do fotografii zwierząt, uczestniczyły w zabawie ruchowej „Małpka Filomena”, rozwijały umiejętności matematyczne podczas zabawy „Nakarm małpkę” oraz układały obrazki zwierząt z kilku części.
W dalszej części zajęć dzieci wraz z rodzicami wykonały pracę plastyczną – ozdabiały słonika na szczęście. Wszystkie aktywności przebiegały w miłej atmosferze, a dzieci wykazywały duże zaangażowanie i chętnie uczestniczyły w proponowanych zadaniach.
Na zakończenie przeprowadzono ewaluację zajęć. Dzieci wyrażały swoją opinię poprzez wybór uśmiechniętej lub smutnej buzi.

Dbamy o Wasze Pociechy

twittergallerycontact