Przedszkole Słoneczne jak co roku włączyło się do akcji „Sprzątanie świata”. 23 edycja tej akcji przebiega pod hasłem „Podaj dalej…drugie życie odpadów”.

Głównym przesłaniem akcji jest:
-promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji
-unikanie odpadów, szacunek do przedmiotu
-uświadamianie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilości wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.

Przedszkolacy jako świadomi ekolodzy odwiedzili koleżanki i kolegów w pleszewskich przedszkolach i szkołach rozdając plakaty i ulotki informujące o akcji.

W Urzędzie Miasta i Gminy zaprezentowali swoją troskę o środowisko a w Przedsiębiorstwie Komunalnym obejrzeli jak w naszym mieście wygląda segregacja śmieci oraz dzięki uprzejmości pracowników brali udział w produkcji papieru. Wszystkim dziękujemy za miłe przyjęcie.

Przedszkole Słoneczne zorganizowało zbiórkę zużytego sprzętu RTV.

Jeżeli masz w domu popsute aparaty telefoniczne i fotograficzne, tablety, laptopy i inny sprzęt to nie zaśmiecaj środowiska tylko przynieś do nas.

Zbiórka trwa do końca września. Zapraszamy. Nad całością czuwała i czuwa pani Beata.