Dnia 22 kwietna 2016r. dzieci” świętowały „Dzień Ziemi”. Dzięki pani Dominice przedszkolaki obejrzały film pt. „Eko-kaczka ratuje środowisko”. Dowiedziały się jak należy postępować, aby w przyszłości Ziemia nie była wielkim wysypiskiem odpadów. Następnie Eko-kaczka odwiedziła dzieci , z którymi segregowała śmieci do pojemników, tańczyła i śpiewała. Przedszkolaki złożyły uroczystą przysięgę dbania o nasza planetę. Starsze grupy wzięły udział w „Marszu zielonych” rozdając mijanym przechodniom ulotki przypominające o „Dniu Ziemi”. Odwiedziły również władze naszego miasta oraz dzieci ze szkół wręczając pamiątkowe foldery, ulotki oraz kolorowanki będące dowodem na to, że Przedszkole „Słoneczne” zawsze pamięta  o imprezach ekologicznych.