Pewnego listopadowego dnia dzieci z grupy „Tulipanki” oraz „Niezapominajki”, „wybrały” się do „Krainy Wesołego Ziemniaka”. W tym dniu dzieci przychodziły do przedszkola przebrane za ziemniaczki i przynosiły ze sobą wykonane w domu wraz  z rodzicami „ziemniaczanego ludzika”. Prace były naprawdę ciekawe i pomysłowe.

„W Krainie Wesołego Ziemniaka” dzieci nauczyły się rymowanki, która towarzyszyła im przez całe spotkanie. Rozwiązywały zagadki, podawały inne nazwy ziemniaków jak np. kartofel, pyra, bulwa itp. oraz zapoznały si z bajką o ziemniaku.

Podczas spotkania nie zabrakło konkurencji sportowych np.  „Sadzenie ziemniaków, „Slalom z ziemniakami”, „Zimowe zapasy” oraz odszukiwali ziemniaki w sali.

Na zakończenie dzieci wykonały „ziemniaczanego- papierowego ludzika”.