Dnia  09.09.2015r. dzieci z grupy „Maki”, „Szarotki” oraz „Krokuski” przywitały policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie. Głównym celem przybycia policjantek była pogadanka na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Zwrócono również uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze oraz sposoby ich unikania lub pokonywania. Panie policjantki uczuliły także dzieci, aby zawsze pamiętały o zapinaniu pasów  podczas podróży samochodem. Ponadto podkreśliły, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się oraz jak zachować bezpieczeństwo w stosunku do nieznanych nam osób. Panie przedstawiły prezentację multimedialną z quizem , z którym nasze przedszkolaki bez problemu sobie poradziły. W tym dniu dzieci z grupy „Bratki” i „Słoneczniki” udały się na wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie. Dzieci brały udział w programie „Bezpiecznie to wiedzieć i znać” realizowanym przez tutejszą policję.