W dniu 10.11.2022 r w Publicznym Przedszkolu nr 3 „Słoneczne” w Pleszewie odbyła się uroczystość kończąca tydzień pod hasłem „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”, w którym  realizowane były zadania z projektu pod tym samym tytułem.

Dzieci w galowych strojach z pięknymi kotylionami, kokardami i flagami obejrzały uroczystość przygotowaną przez grupę ,,Stokrotki”.  Przedszkolaki  śpiewały piosenki i recytowały wiersze o naszym pięknym kraju, wyjaśniły też młodszym przedszkolakom dlaczego to święto jest tak ważne dla Polaków.

Dużym aplauzem cieszyło się wykonanie przez starszaki interpretacji piosenki ,,Przybyli ułani”.

Na zakończenie apelu wszystkie dzieci wraz z pracownikami przedszkola odśpiewały HYMN NARODOWY „MAZUREK DĄBROWSKIEGO”, tym samym wzięły udział w kolejnym przedsięwzięciu MEN ,,Szkoła do Hymnu”.

Apel przygotowała pani Mariola wychowawca grupy ,, Stokrotki”. Projektem ,,Piękna NASZA POLSKA CAŁA” koordynuje pani Małgorzata.W ramach projektu przedszkole wykonało zadania obowiązkowe – nr 1 i 2 z bloku tematycznego I ,,Żeby Polska była Polską” ( apel, nauka Hymnu).