W klimacie pełnym radości dzieci z grupy „Żonkile” wprowadziły przedszkolaków w świąteczny nastrój. Na wielkanocnym stole „rozgościła się” baba oraz przygotowany przez dzieci koszyczek ze święconką.  Jak to bywa na Wielkanoc dzieci wysiały owies oraz zatańczyły „Trojaka”.   Inne tańce ludowe jak polki, „Grozik” i „Koziorajka” przeplatane były wierszami i piosenkami świątecznymi. Pojawił się też baranek i zajączek    z koszyczkami pełnymi słodyczy. Nie zabrakło tradycyjnego śmigusa-dyngusa.

Przygotowana inscenizacja propagowała folklor związany ze świętami Wielkiej Nocy oraz pogłębiała wiedzę na temat symboliki i znaczenia ozdób wielkanocnych w obrzędowości ludowej.

Po południu dzieci zaprosiły na przedstawienie rodziców,  których obdarowali wypiekanymi w  tym dniu babeczkami.  Dzieci wspólnie z rodzicami podczas „Warsztatów  plastycznych” wykonały piękne ozdoby wielkanocne.

Przedstawienie „Wielkanocne święta”  przygotowała wychowawczyni grupy „Żonkile”-  pani Dorota.