Pierwszą ważną uroczystością dla dzieci najmłodszych jest uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Od tego dnia maluchy stają się pełnoprawnymi przedszkolakami.  Jest to dzień niezwykle ważny zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycieli.

Pierwszy występ niesie ze sobą zawsze dużo emocji. Wszystkie dzieci czują się tego dnia bardzo ważne, stają się bowiem prawdziwymi przedszkolakami. „Konwalie” prezentowały swoje talenty: recytowały wiersze, śpiewały i tańczyły.

Bardzo ważnym gościem na uroczystości była Pani Dyrektor Magdalena Gajewska , która pięknym i uśmiechniętym słoneczkiem pasowała dzieci na przedszkolaków. Maluchy przyjmowały gratulacje i pamiątkowe dyplomy.

Pasowanie na Przedszkolaka to uroczystość, która wzmocniła więź dzieci z przedszkolem, dając im poczucie przynależności do społeczności przedszkolnej. Uroczystość przygotowała wychowawczyni grupy „Konwalie”- pani Dorota.