Dnia 7 grudnia dzieci z grupy „Tulipanki” zamieniły się w pomocników św. Mikołaja i udały się do Urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie ubierać choinkę wykonanymi ozdobami. Z wielką radością i zaangażowaniem zawieszały przyniesione ozdoby.

Podczas ubierania zielonego drzewka dużą niespodzianką  było spotkanie z burmistrzem Arkadiuszem Ptakiem, w-ce burmistrzem Izabelą Świątek i kierownikiem Wydziału Edukacji Iloną Błaszczyk, którzy również zawieszali choinkowe ozdoby.

Za ślicznie udekorowaną choinkę dzieci otrzymały  grę edukacyjną - „Piramida zdrowia” oraz słodki poczęstunek. Na zakończenie wizyty dzieci złożyły pracownikom UMiG życzenia bożonarodzeniowe a przy świątecznie ubranej choince zostało zrobione  pamiątkowe zdjęcie.