Dzieci z grupy „Stokrotki” minony tydzień spędziły w lesie. Oglądały ciekawe okazy przyrody przez lupę. Dzieliły drzewa na liściaste i iglaste, układały leśne rytmy. Obrysowywały liście techniką frotażu. Rozwijały sprawność ruchową naśladując ruchem zwierzęta leśne. Dzieci poznały zasady obowiązujące w lesie, a podczas zajęć plastycznych wykonały rewelacyjne makiety lasu.

Dzieci otrzymały również medale „Przyjaciela Przyrody” za wykonanie zadań w ramach obchodów „Światowego Dnia Ochrony Środowiska”.

Dzieci wykonały także prace na konkurs plastyczny „JESTEM NOWĄ POSTACIĄ W SPEKTAKLU CIOCIA JADZIA” organizowany przez Dom Kultury w Pleszewie. Konkurs trwa od dnia 01.06.2020 do 15.06.2020 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 26 czerwca 2020 r. Trzymamy kciuki!