"WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,
JAK CO ROKU W KARNAWALE"

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, a ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było i w Przedszkolu Nr 3 „Słoneczne” w Pleszewie.

W dniu 05.02.2019 r. odbył się BAL KARNAWAŁOWY. Tego dnia już od rana w pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, kotki, rycerzy, piratów i piratki, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Następnie wszyscy uczestnicy balu przeszli do sali balowej. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

Konferansjer, Czerwony Kapturek oraz  Klown zachęcali wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach oraz konkurencjach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy, mimo chwilowego zmęczenia. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porywała wszystkich do tańca w rytm "Despacito" czy też piosenki "Miłość w Zakopanem". Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową.

Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości wychowankom przedszkola. Szczególne podziękowanie należy się rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Bal przygotowały panie: Ewa  oraz Małgosia. W prowadzeniu balu pomagała pani Romana.