Dzieci z grup „Maki” i „Stokrotki” wraz z paniami Ulą i Dominiką włączyły się w realizację projektu „Pocztówkowe przedszkole”.  Przygotowały „walentynkowe pocztówki”, które zostały wysłane do przedszkoli znajdujących się w Ostrowie Wlkp. i Kuczkowie.

Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem i radością wykonywały „walentynkowe  niespodzianki” dla dzieci, których tak naprawdę nie znają. W dzisiejszych czasach tradycyjne wysyłanie pocztówek czy listów powoli odchodzi w niepamięć, łatwiej napisać jest maila, SMS-a czy wysłać wiadomość na portalu społecznościowym. Zapominamy o tym, jak wiele daje pisanie listów- są one czymś trwałym, mogącym  stać się wspaniałą pamiątką na długie lata. Czytanie ich jest magicznym momentem dla odbiorców, może dać wiele radości dzieciom czy dorosłym, a okazją  do wysłania pocztówki nie muszą być tylko święta.

Dlatego warto już od najmłodszych lat uczyć dzieci, że jest to bardzo ciekawa forma komunikowania się z innymi osobami, aby w późniejszym czasie również one podtrzymywały tą tradycję.

Dzięki udziałowi w projekcie dzieci będą mogły poznać najdalsze zakątki Polski, wzbogacić swoją wiedzę na temat swojego kraju, poznać nowe miejsca, a także nawiązać kontakt z rówieśnikami z całego kraju.