16 września w naszym przedszkolu odbył się Międzynarodowy  Dzień Kropki- święto kreatywności ,odwagi i zabawy. Kreatywne zajęcia przygotowały i przeprowadziły pani Dorota i pani Ola. Dzieci z grupy Fiołki i Żonkile przyszły do przedszkola ubrane w ,,kropeczkowe” elementy. Przedszkolacy  na początku spotkania obejrzały film pt.: ,,Kropka” o historii Vashti. Następnie dzieci ,,polowały” na ukryte kropki w sali. Odbyły się tańce przy piosence ,,Kropka” O. Pawłowskiej. Dzieci miały mnóstwo zadań do wykonania m.in. Przeliczanie ,,kropek” kółeczek zbożowych na talerzykach . Zjedzenie określonej ilości kółeczek. Układanie rytmów z kolorowych kropek. Było zakodowane zadanie , w którym dzieci pomagały kropeczkom wrócić na właściwe miejsca. Była zabawa w kole ,,Mam chusteczkę kropkowaną”. Na zakończenie Międzynarodowego Dnia Kropki dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.