W dniu 25 września w Przedszkolu nr 3 „Słoneczne” dzieci obchodziły „Święto Pieczonego Ziemniaka” połączone z Pożegnaniem lata.

W tym roku do obchodów tego święta włączyli się również Rodzice wykonując w domu wraz ze swoimi pociechami „Ziemniaka cudaka”. Pomysłowości Rodzicom i dzieciom w pracach nie brakowało a przyniesione do przedszkola kukiełki dekorowały nasze przedszkolne korytarze i sale.

Podczas uroczystości dzieci w ziemniaczanych opaskach na głowie śpiewały piosenkę o ziemniaku, oglądały film pt. „Częstujcie się – Ziemniak”, podawały inne nazwy ziemniaka (pyry, kartofle), wymieniały potrawy, jakie można zrobić właśnie z ziemniaka oraz brały udział w licznych „ziemniaczanych konkurencjach”. Przedszkolaki m.in. sadziły ziemniaki, szukały ziemniaków po całej sali i w pudełkach pełnych pogniecionych gazet, zamieniały się w kelnerów przenosząc kartofle na drewnianej łyżce oraz brały udział w zabawie pt. „Gorący ziemniak”.

Wszystkie konkurencje przeplatane były okrzykiem „Święto dziś ziemniaka mamy, do zabawy zapraszamy” oraz zabawami muzyczno – ruchowymi. Dzieci miały robione również pamiątkowe zdjęcie w „pyrkowej butce”.

W tym dniu nie mogło zabraknąć pieczonych ziemniaków przygotowanych przez Panie kucharki na obiad. Był to dla dzieci dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.
Uroczystość przygotowała pani Romka i Ewa.

Dbamy o Wasze Pociechy

twittergallerycontact