Maluszki z grupy „Stokrotki” dołączyły do Ogólnopolskiego programu „Uczymy dzieci programować”. Jest to oczywiście  początek przygody z kodowaniem polegający na  krótkich aktywnościach przygotowanych specjalnie dla najmłodszych. Są to krótkie zabawy łatwe do zorganizowania, które wykorzystujemy  jako przerywnik w czasie zajęć dydaktycznych.

W zabawie „Start - stop” dzieci rozwijały umiejętność reagowania na umówiony symbol. W zabawie „Zakodowane zwierzęta” dzieci tworzyły pierwszy kod zapisany przy pomocy symboli graficznych, kojarzyły obraz zwierzęcia ze sposobem, w jaki się porusza i dźwiękiem, jaki wydaje.

Dzieci były bardzo zainteresowane i dobrze się bawiły, mimo że był to dopiero trzeci tydzień ich pobytu w przedszkolu.