Mały, duży, czarny czy brązowy, z długą lub z krótką sierścią - nieważne. Każdy z nich obchodził 25 października swoje święto - Dzień Kundelka. Ten niepozorny piesek jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Jego święto przypada w Dniu Ustawy o Ochronie Zwierząt.
Z okazji obchodów Dnia Kundelka oraz obchodów 50 urodzin Reksia nasze przedszkolaki spotkały się wspólnie, żeby uczcić ten dzień. Na początek wszystkie dzieci obejrzały bajkę pt. „Reksiowa zima”.

Po seansie bajkowym odwiedził przedszkolaków pan Mirosław Kuberka – lekarz weterynarii. Celem wizyty Pana weterynarza było zwrócenie uwagi na problemy związane z opieką nad zwierzętami domowymi, a w szczególności psami i kotami.

Pan weterynarz opowiedział dzieciom, jak opiekować się psami, kotami i innymi zwierzętami, jak poznać kiedy pies, kot  lub inne zwierzątko domowe jest chore i kiedy przyprowadzić go do weterynarza. Przypomniał również, jak ważne dla zdrowia pupila są szczepienia ochronne. Bardzo dziękujemy Panu Mirosławowi Kuberce za przekazanie bardzo istotnych informacji oraz za poświęcony czas.

Kolejną niespodzianką i największą sensacją dla Naszych Przedszkolaków była  wizyta Pani Darii Gomułki - Mamy Gabrysi i Oli z grupy „Szafirki” z 8 tygodniowym Lambradorem Zeusem. Piesek z niezwykłą radością powitał siedzące na dywanie dzieci, merdał ogonem na ich widok, chciał się bawić. 

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze i było okazją do rozpoczęcia akcji „Pomagamy psom”! Akcja będzie trwała od 25 października do 10 listopada. Będziemy zbierać żywność dla Piesków z Pleszewskiego Azylu oraz z Gołuchowskiego Przytuliska. Liczymy na Państwa Pomoc!

Przedszkolaki wiedzą, że każdy pies - kundelek czy rasowiec - zasługuje na uwagę i miłość!

Dbamy o Wasze Pociechy

twittergallerycontact