14 października 2017 r.  Kubuś Puchatek obchodził 91 urodziny. Z tej okazji w Przedszkolu Słonecznym przyjaciele pluszowego misia; Krzyś, Tygrysek, Prosiaczek, Maleństwo oraz Królik przygotowali dla niego urodzinowe przyjęcie. Nie obyło się bez tańców, prezentów oraz kłopotów Prosiaczka, który nie mógł znaleźć odpowiedniego upominku. Wszystko jednak dobrze się skończyło.

Jak na urodziny przystało pojawił się piękny misiowy tort urodzinowy. Kubuś Puchatek nie zapomniał o słonecznych przedszkolakach  i także dla nich z okazji swoich urodzin przygotował w poszczególnych grupach słodki poczęstunek.

Na zakończenie uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcia, a każdy przedszkolak otrzymał  zakładkę do książki z wizerunkiem Kubusia Puchatka. Uroczystość przygotowały panie : Mirella, Ula, Romka, Hania, Dominika, Ewa oraz Aneta w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.