Pleszewskie  „Słoneczne” przedszkole sięga do technologii XXI wieku, by kształcić dzieci  i rozwijać ich kompetencje cyfrowe. Pomaga im specjalny, przyjazny robot „Genibot”, który Bratki otrzymały do przetestowania.

Innowacyjny, intuicyjny sposób programowania, niewymagający dostępu do sprzętu komputerowego, dedykowany jest szczególnie najmłodszym użytkownikom. Ułożony przy pomocy kart do kodowania program pozwala wprowadzić robota w ruch i sprawić, żeby wykonywał wybraną sekwencję poleceń. Dzięki temu dziecko ma możliwość poznania podstawowych konstrukcji programistycznych.

Praca z robotem, to ogromne korzyści dla dziecka, świetna zabawa, która rozwija miękkie kompetencje takie jak: logiczne, algorytmiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów.