Przedszkolaki z Przedszkola nr 3  „Słoneczne” w Pleszewie z grupy Bratki wzięły udział w konkursie   przeprowadzonym  w ramach akcji Zdrowo i Sportowo, edycja 2020/2021.

W związku z przypadającym 19 listopada  „Międzynarodowym  Dniem Toalet” pani Hania przeprowadziła  zajęcie „Dzień Higieny Velvet” nawiązującej do nauki higieny toaletowej i właściwych nawyków higienicznych.

Podczas zajęcia dzieci zwróciły uwagę jak ważne jest dokładne mycie rąk, że czynność ta musi być codziennym  rytuałem powtarzanym wielokrotnie w ciągu dnia i zawsze jako końcowy etap wizyty w toalecie. Dzieci wykonały pracę plastyczna – wycinankę – Brudne i czyste ręce.

Przy użyciu papieru toaletowego wychowawczyni pokazała  na maskotce poszczególne etapy korzystania z toalety. Przy okazji wykorzystując  rolkę po papierze toaletowym wykonały pracę „Bakterie” tworząc odciski  przypominające dziwne stwory.

Już po zakończeniu zajęcia było widać pierwsze efekty - podczas mycia rąk – tworzenia piany - dzieci zamykały wodę.