W dniach 27.09 – 1.10.2021r przedszkolaki z grupy Maki z przedszkola Nr 3 „Słoneczne” w Pleszewie obchodziły Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom.

Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej , autorki książek dla dzieci i młodzieży. Od dawna wiadomo, że czytanie stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. Jest jednym z ciekawszych pomysłów spędzania czasu wolnego. W tygodniu głośnego czytania wśród zaproszonych gości były: władze samorządowe, lokalne osobistości, przedstawicielki bibliotek oraz Dyrektor naszego przedszkola.

Wszystkie przedszkolaki w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowych opowieści oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje. Potem przyszedł czas na rozmowy o przeczytanych utworach, ulubionych bohaterach, a także o tym, dlaczego warto sięgać po książki. Na zakończenie dzieci podziękowały i wręczyły gościom „Słoneczne jesienne serduszko” . W zamian otrzymały drobne upominki oraz nowe pozycje książkowe do przedszkolnej biblioteczki. Dziękujemy wszystkim osobom, które aktywnie włączyły się w akcję „Dzień Głośnego Czytania”.




 

 

 

 

 

 

Dbamy o Wasze Pociechy

twittergallerycontact