Dzieci z grupy „Maki” wzięły udział w warsztatach  pt. ,,W magicznym świecie kamishibai” . Kamishibai to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, płaskiej, drewnianej i otwartej częściowo skrzynki, która pełni rolę sceny/ekranu. Każdy z nas kocha baśnie, również każdy z nas zapewne chciałby czasami przenieść się do świata, w którym wszystko dobrze się kończy. Stąd właśnie inicjatywa Magicznego Teatru Kamishibai, gdzie każdy może dopisać własne zakończenie przedstawianej historii.

Po zaprezentowaniu przez panią bibliotekarkę teatrzyku pt. „Szukając Marudka”, dzieci same spróbowały swoich sił w tworzeniu zakończenia rysunkowego teatrzyku. Powstały piękne ilustrację, a dzieci z wielkim zaangażowaniem opisywały zakończenie bajki.

Metoda ta zachęca dzieci do ustnych opowieści, czytania, inspiruje do malowania obrazów, tworzenia własnych historii, co rozwija kreatywność i zdolności manualne. Każda baśń ma swój morał a dzięki niemu opowiadanie staje się również lekcją i kształtuje postawy. Uczestnicy otrzymują, oprócz niezapomnianej opowieści, zachętę do dobrego postępowania i działania.