W dniu 7 marca dzieci z grupy „Szafirki” wraz z panią Romką wybrały się do nowej siedziby Biblioteki Publicznej w Pleszewie. W progu zostały powitane przez panią bibliotekarkę, która oprowadziła maluchy po wszystkich pomieszczeniach znajdujących się w bibliotece, z których mogą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci.

W dziale dziecięcym przedszkolaki dowiedziały się, jakie książki leżą na półkach, jak należy o nie dbać, po czym poznać, że książka należy do biblioteki oraz jak należy się zachowywać w tym wyjątkowym miejscu. Poznały zasady wypożyczania książek i zobaczyły jak wygląda karta czytelnika.

W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci zapoznały się z kolejnymi etapami powstawania książki, rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni,  chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach, o tym, kto im czyta na dobranoc i jakie książki podobają im się najbardziej. Wysłuchały również bajkę pt. „Franklin i książka z biblioteki”, do której wykonały piękne ilustracje.

Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem i obiecały tam wrócić jeszcze raz.