Dzieci z grup „Różyczki”, „Niezapominajki” , „Szarotki” oraz ”Fiołki” przystąpiły do realizacji  pilotażowego programu edukacyjnego Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pt.”Skąd się biorą produkty ekologiczne”.

Podczas pierwszego spotkania przedszkolaki obejrzały  film edukacyjny, z którego dowiedziały się czym są produkty ekologiczne, gdzie można je znaleźć i przede wszystkim jak takie ekologiczne produkty powstają. Podczas spotkania dzieci zostały również zapoznane z ekologicznym symbolem jakim jest EKO-znaczek.

Celem realizowanego programu jest zwrócenie uwagi dzieci oraz osób dorosłych na prowadzenie zdrowego stylu życia oraz dostrzegania stosowania produktów ekologicznych w życiu codziennym. Program w przedszkolu realizowany będzie do końca marca.